A kétnapos eseménysorozathoz több külön tanácskozás is kapcsolódik. Ezek egyike, hogy hétfőn délelőtt megrendezik az EU és a keleti partnerséghez tartozó országok - Ukrajna, Fehéroroszország, Moldova, Azerbajdzsán, Grúzia és Örményország - külügyminisztereinek találkozóját. A résztvevők - Catherine Ashtonnak, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselőjének az elnökletével - áttekintik a keleti partnerségi folyamat eddigi fejleményeit, és tárgyalnak a jövő májusban Gödöllőn rendezendő keleti partnerségi csúcstalálkozóról is.
Martonyi János külügyminiszter, aki a soros EU-elnökségre készülő Magyarországot képviseli ezeken a megbeszéléseken, Ashton kérésére ellátja az elnöki teendőket a szintén hétfőn sorra kerülő EU-Tádzsikisztán együttműködési tanács ülésén.
Magán az uniós külügyi tanácsülésen a miniszterek politikai vitát folytatnak a Nyugat-Balkán európai közeledésének kérdésköréről. Ezen témakörök közül kiemelkedik a Belgrád-Pristina párbeszéd beindításának kérdése és a koszovói választások értékelése.
A külügyminiszterek folytatják az EU szudáni szerepvállalásának előkészítését, tekintettel a 2011. január 9-i népszavazásra és az azzal kapcsolatos kihívásokra, valamint megvitatják a legutóbbi közel-keleti fejleményeket, elsősorban a gázai helyzet javítására irányuló lehetséges lépéseket. Munkavacsorájuk keretében a miniszterek áttekintik a stratégiai partnerekhez fűződő kapcsolatokat, valamint tájékoztatást kapnak az Iránnal december 6-7-én Genfben megtartott tárgyalási fordulóról.
Az általános ügyek tanácsának keddi ülésén a miniszterek közös következtetéseket fogadnak el az Európai Bizottság - az EU legfőbb végrehajtó testülete - által novemberben előterjesztett bővítési csomagról, megvitatják a horvát, és az attól jelentős elmaradásban levő török csatlakozási tárgyalások helyzetét.
A kohéziónak - felzárkóztatási politikának - szentelt napirendi pont keretében áttekintik a gazdasági, szociális és területi kohézióról szóló, sorrendben 5. jelentést, valamint elnökségi tájékoztatás várható a kohéziós politikával foglalkozó miniszterek november 22-23-i informális ülésének eredményeiről. A napirendi pont keretében Magyarország ismerteti a kohéziós dosszié magyar elnökség alatti kezelésével kapcsolatos elképzeléseit.
A külügyminiszterek megvitatják emellett a Brüsszelben jövő év február 4-én tartandó, tehát a magyar elnökség alatti első EU-csúcs napirendtervezetét. A keddi munkaebéd alatt - Herman Van Rompuy-nek, az Európai Tanács elnökének a részvételével - ennél jóval közelebbre tekintenek: előkészítik a december 16-17-i EU-csúcsot, megvitatják az ott elfogadandó következtetéseket.