Kubatov szerint többféle lehetőség előtt állt az ország. Ezek egyike volt, hogy hazánk csődbe megy, egy másik pedig, hogy olyan intézkedéseket vezetnek be, mint Románia, és elveszik az emberek pénzét. A kormány azonban úgy vélte, hogy Magyarországon nem lehet további megszorításokat tenni. Ezért vetették ki például a válságadót is.
A FTC elnökségi tagjaként elmondta: egy-két kivételtől eltekintve a magyar sportban jelenleg nincs pénz. Kiutat jelenthet majd, hogy júniusban várhatóan életbe lép a sporttörvény. Eszerint a cégek társasági adójuk 70 százalékát sportcélokra fordíthatják. Ezt az összeget nem fizetik be adóként, hanem át tudják majd adni a sportegyesületeknek - foglalta össze Kubatov Gábor. Ez öt sportot érint: a kosárlabdát, a kézilabdát, a futballt, a jégkorongot és a vízilabdát.
Ehhez azonban az kell, hogy átlátható viszonyok alakuljanak ki. Jelenleg viszont döntően nem ez a helyzet, és így van ezzel a Ferencváros csapata is - mondta. Van egy régi reflex, mely szerint a Fradit mindig megmentik - vélekedett. Eddig úgy zajlott az élet, hogy bejött egy adott szakosztály vezetője a Ferencvároshoz, és pénzt kért. Az ilyen "régi reflexeknek" köszönhető, hogy míg 2,5 évvel ezelőtt 600 millió forintja volt a klubnak, most alig 190 millió. "Ha nem állítják át a régi beidegződéseket, akkor egy éven belül tönkremegy a Fradi."
Mit szól ahhoz, hogy a labdarúgócsapat tulajdonosa, McCabe külföldön keres befektetőt? - hangzott a kérdés. Egy hazai befektetőnek örülnék leginkább - reagált Kubatov, majd hozzátette: itt sem kellően átlátható rendszer működik. A labdarúgócsapatot a mellette működő ingatlanbefektetéstől nem lehet elválasztani. A kettő sikere összefonódik. A mostani tulajdonosok azonban komolyan veszik annak a lehetőségét, hogy egy jövőbeni befektető a reptéri folyosó mellett valósítson meg egy beruházást - jelentette ki Kubatov Gábor, aki saját bevallása szerint évek óta bérletesként jár ki a Fradi meccseire.
Cikk: | Cséfalvay: Az ország stabilitását szolgálja a költségvetés |