fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Greenpeace-aktivistákkal találkozott Győri Enikő
2011. január 3., 15:02
Az államtitkár hangsúlyozta: a magyar elnökség igyekszik végrehajtani a cancúni klímakonferencián született döntéseket, és mindenkinek elfogadható megoldást találni a genetikailag módosított élelmiszerek ügyében.

A Greenpeace tíz pontban foglalta össze, hogy mit kellene tennie a magyar elnökségnek a következő fél évben a környezetvédelem terén; az állásfoglalást átadták Győri Enikő EU-ügyekért felelős államtitkárnak hétfőn a Külügyminisztérium épülete előtt.

Győri Enikő a dokumentum átvételekor kiemelte: a magyar elnökség nagy hangsúlyt helyez a környezetvédelemre, mivel mindenkinek érdeke az erős Európa és a fenntartható fejlődés. Magyarország tisztességesen ellátja az elnökséggel járó feladatokat, és mindeközben nyitott a konzultációra - tette hozzá.

Az államtitkár hangsúlyozta: a magyar elnökség igyekszik végrehajtani a cancúni klímakonferencián született döntéseket, és mindenkinek elfogadható megoldást találni a genetikailag módosított élelmiszerek ügyében; ennek kapcsán "nagyon nehéz vitákra" számítanak. Az elnökségi programban kiemelten fontos az energiapolitika, az energiahatékonyság, továbbá a vízpolitika, a rendkívüli helyzetek kezelése is - közölte. Mint mondta, az EU azzal is foglalkozik, hogy milyen előrelépés lehetséges a szén-dioxid kibocsátásának csökkentése felé.

Az államtitkár emlékeztetett: októberben a Parlamentben konzultáltak a civil szervezetekkel, és javaslataikat beépítették az elnökségi programba.

Győri Enikő a Greenpeace szakértőjének átadott egy elnökségi ajándékot, egy újrahasznosított papírból készült tollat.

A Külügyminisztérium által kiadott hétfői közlemény szerint a magyar EU-elnökség elkötelezett a környezetvédelemmel kapcsolatos problémák megoldása iránt, kiemelt céljai között szerepel az éghajlatváltozás elleni küzdelem, a fenntartható vízkészletek védelme, az erőforrás-hatékonyság és a biológiai sokféleség megőrzése is. Fontos feladat a versenyképes, fenntartható, biztonságos és közös európai energiapolitika kialakítása, ennek egybe kell esnie az energiabiztonságra, a megújuló energiára, az energiahatékonyságra és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású gazdaságra vonatkozó uniós célokkal - hangsúlyozták.

(MTI-fidesz.hu)