FIDESZ.HU > Hírek > EU elnökség Nyomtatás
Ablak bezárása
"Magyarország történelmi megbízatásnak érzi az elnökséget"
Magyarország készen áll arra, hogy az Európai Unió Tanácsának soros elnöki tisztét betöltve vállára vegye félmilliárd európai polgár közös ügyeinek intézését - írja Schmitt Pál köztársasági elnök a magyar uniós elnökség hivatalos honlapján.
Létrehozva: 2011. január 8., 10:49 | Utoljára frissítve: 2011. január 10., 14:20

Mint fogalmaz, a magyar lovas nemzet, ezért jól tudja, hogyan kell lendületet venni, akadályt ugratni, vágtára ösztökélni.

Nehéz, de izgalmas időben veszi át Magyarország a gyeplőt Belgiumtól - hangsúlyozza, majd hozzáteszi: Magyarország történelmi megbízatásnak érzi a feladatot, egy nagy remény beteljesülésének.

Mint kiemeli, azt szeretné, ha ebben a félévben a magyarok a közös ügyek pezsgő valóságában felfedeznék a közös értékeket, szívesen vállalva az összetartozást, az európai identitás szép és felelősségteljes érzését.
Rámutat: "az erős Európa mindannyiunk érdeke, de csak akkor lesz és marad valóság, ha külön-külön, és együtt is erősek, eltökéltek, bizakodók vagyunk".

Schmitt Pál leírja: 2011-ben Liszt Ferenc születésének 200. évfordulóját ünnepli a kontinens, s ez Magyarország számára "különösen szépre, büszkére, dallamosra hangolja az elnökséget". Liszt életművében ott sűrűsödik minden, amit európai értéknek érzünk - teszi hozzá.

Az államfő azt reméli, hogy Magyarország uniós elnöksége a cselekvés ideje lesz. A cselekvésé, amely a nehézségekben sosem kifogásokat, hanem küldetést, legyőzhető és legyőzendő akadályokat lát - teszi hozzá.

Véleménye szerint "különös kegyelem", hogy éppen most, súlyos dilemmák, kemény harcok, sorsfordító kérdések közepette állíthatja Magyarország az európai közösség szolgálatába azt a képességét, hogy mindig, minden körülmények között talpra tudott állni, újra tudta kezdeni.

A magyarok sikerre vihetik a közösség ügyét, mert történelmi tapasztalatok és jelenkori lelkesedés, eltökéltség ad hozzá erőt - fogalmaz. "Uniós elnökként nemcsak magunkért kell helytállnunk, hanem 27 ország polgáraiért" - írja Schmitt Pál.