Deutsch Tamás kifejtette: a honi parlament által elfogadott új médiatörvény olyan keretet határoz meg, mely a sajtószabadságot garantálja. Magyarországon sajtószabadság van - szögezte le. A néppárti képviselő felidézte: 23 évvel ezelőtt a Fidesz is a sajtószabadságért folytatott küzdelemben született. A párt azért lépett fel, hogy minden tekintetben érvényesüljön a magyar polgárok szabadsága. A képviselő elképzelhetetlennek tartja, hogy bármilyen módon részt vegyen a magyar közéletben akkor, hogy ha hazánk oda jutna vissza, amely helyzet alapvető megváltoztatása érdekében megalapították a Fiatal Demokraták Szövetségét.
Emlékeztetett, hogy 2009-ben többpárti tárgyalások eredményeként egyetértés alakult ki a médiatörvény koncepciójáról, majd ezt követően minden politikai erő elfogadta az erre épülő törvény teljes normaszövegét. Az akkori, szocialista párt által támogatott médiatörvényi tervezet valamennyi lényeges eleme szerepel a most elfogadott törvényben - tette hozzá, azt kérdezve: mikor hazudott az MSZP?
Deutsch Tamás arra is felhívta a figyelmet, hogy 2011. január 1. óta egyetlen újságírót sem rabosítottak Magyarországon, ellentétben a korábbi évekkel, az MSZP és az SZDSZ országlása idején. Jól emlékszem-e arra, hogy akkor az említett magyarországi pártok nagy európai politikai családja közül egyetlen egy sem tartott meghallgatást az Európai Parlamentben? Jól emlékszem-e arra, hogy ugyanaz az ember - aki akkor is az európai szocialisták frakcióvezetője volt - említésre sem tartotta érdemesnek ezt a kérdést? - kérdezte. Deutsch Tamás biztos abban, hogy a médiatörvény a garancia arra, hogy soha többé ne rabosíthassanak munkáját végző újságírót hazánkban.
A néppárti képviselő a kettős mércéről is beszélt. Az európai politika úgy működik, hogy minden országban a baloldal és a liberális erők kettős mércét alkalmaznak. Amit ők megtehetnek, azt a néppárti politikai erők, a jobboldalhoz tartozó erők nem tehetnek meg. Ez az európai politika működési mechanizmusa - fejtette ki Deutsch Tamás, hozzátéve: a hazai és az európai baloldal ezen politikai stratégiája nagyban hozzájárul ahhoz, hogy végletesen elgyengültek ezek az erők mind Európában, mind Magyarországon. Hazánkban ennek a kettős mércének az alkalmazása, az ebből fakadó felháborodás, elégedetlenség, elutasítás, rossz érzés is vezetett ahhoz, hogy a Fidesz kétharmados választási győzelmet ért el. Az unió tagállamainak több mint háromnegyedében néppárti kormány van, azért mert az európai polgároknak elegük van a kettős mércéből - hívta fel a figyelmet.
Ma a politikai vita Magyarországon és Európában döntő részben nem a médiatörvényről szól. Az MSZP vitázik a Fidesszel, az európai baloldal vitatkozik az európai néppárttal, a téma változik. A célkereszt korábban Berlusconin majd Sarkozyn volt, most Orbán Viktoron van. Deutsch Tamás nem lepődne meg, ha nemsokára más ismert néppárti miniszterelnök kerülne az európai baloldal célkeresztjébe. A médiatörvény körüli hisztéria kapcsán annak a reményének adott hangot, hogy ki fog derülni, hogy a támadás alapja nem állja meg a helyét.