Emlékeztetett arra, hogy 2006 nyarán még 11 százalék körül állt az éves várt hiány. Pozitív üzenet, hogy elnökség meg tudja mutatni, hogy meg lehet csinálni azt, ami a saját programjában szerepel - szögezte le. Kifejtette azt is: Magyarország most egyszerre valósít meg gazdasági növekedést, belső egyensúlyt és külső egyensúlyt a gazdaságpolitikájában. Ez 1973 óta senkinek sem sikerült - tette hozzá. Becsey Zsolt elmondta, hogy az ülésen a prioritások közül is kiemelte azokat, amelyek az uniós gazdasági koordináció fokozását szolgálják.
Mint hangoztatta, a magyar elnökség ennek keretében felkészült arra, hogy végigvigye az európai szemesztert június végéig. Ugyancsak készen áll arra, hogy véghezvigye a tagállamok nemzeti reformprogramjainak véleményezését, illetve előzetes egyeztetést hajtson végre a tagok stabilitási vagy konvergenciaprogramjairól. Becsey Zsolt optimistának mondta magát abban, hogy az EU a félév során áttörést tud elérni az európai pénzügyi felügyeleti kérdésekben. A nem gazdasági jellegű prioritásokat is felsorolva az államtitkár kiemelte az európai romastratégiát, amellyel véleménye szerint szintén mérföldkőhöz érkezhet az unió.
Anna Maria Darmanin, az EU-tagországok gazdasági és szociális érdekcsoportjainak, valamint civil szervezeteinek az álláspontját képviselő EGSZB máltai alelnöke hangoztatta: Magyarország kritikus időben veszi át az EU elnökségét, amikor sok "erőre, bátorságra és szolidaritásra van szükség". Az alelnök elmondta, hogy az ő szervezetének is vannak prioritásai a következő félévre, és ezek jelentős mértékben igazodnak az uniós, illetve magyar elnökségi célkitűzésekhez. Ezek között sorolta fel a gazdasági válságból való kilábalás, illetve az esetleges következő válságok megelőzése érdekében létrehozott gazdasági kormányzás programját, annak fontosságát, hogy gazdasági gondjai mellett az EU ne feledkezzen meg a szociális vívmányok megőrzéséről, valamint a civil szervezetekkel folytatott párbeszéd javítását.
Becsey Zsolt azt is jelezte, hogy a magyar program ismertetése folytatódik az uniós szerveknél. A bemutató-konzultációs szakasz január utolsó napján fejeződik be, amikor Martonyi János külügyminiszter is megvitatja kollégáival a programot.