"Már korábban világossá tettük, hogy ha az európai értékekkel, európai irányelvekkel ellentétes részleteket talál az Európai Bizottság (EB) a magyar médiatörvényben, akkor készen állunk a konzultációra arról, mit kell tennie a magyar kormánynak" - erősítette meg Szijjártó Péter a Duna Televízió reggeli adásában.
Ezzel egyidejűleg azt is hozzátette: ismerik a saját maguk által elfogadott jogszabályt - meggyőződésük, hogy a médiatörvény demokratikus és európai, éppen ezért kiállja majd az európai értékek próbáját.
A Fidesz hiszi, hogy a kétharmad miatt támadják
Az Európai Parlament szerdai ülésén az is világossá vált, hogy a médiatörvényt, és rajta keresztül a magyar kormányzó erőket párt- és ideológiai alapon támadják Nyugat-Európában; magán az EP-ülésen is kialakultak belpolitikai jellegű villongások a különféle európai pártcsaládokhoz tartozó német, illetve spanyol képviselők között - érvelt Szijjártó Péter.
A szóvivő megerősítette: valóban azt gondolják, hogy a magyar kormányzó erőket a kétharmados parlamenti többség miatt támadják az európai baloldal és szélsőbaloldali erők. "Számukra az elfogadhatatlan, hogy Európában példátlan módon egy jobbközép politikai család egy uniós országban olyan nagy mértékű felhatalmazást kapott a választóktól, hogy ez kétharmados parlamenti többséget jelent" - érvelt Szijjártó. Felidézte Werner Langennek, az Európai Néppárt német csoportja vezetőjének EP-beli felszólalást, úgy idézve a német képviselőt, hogy "ezt a kampányt, amelyet Magyarország ellen folytatnak a médiatörvény ürügyén, a 2010-es magyar parlamenti választások vesztesei indították el".
Szijjártó szerint a magyar szocialisták erre az állításra mindmáig nem reagáltak, - "ezt tekinthetjük egy beismerő vallomásnak" - hangzott a beszélgetésben.
Februári reformok: nem lesz megszorítás
Megvalósíthatók elvonás és megszorítások nélkül a kormányzat tavasszal indítani tervezett reformjai, és az ehhez kapcsolódóan tervezett kiadáscsökkentés? Hogyan érzik majd meg az emberek például a gyógyszerkassza tervezett csökkentését? - kérdezte a Hattól nyolcig riportere.
"Amíg a nemzeti ügyek kormánya vezeti az országot, nem lesz megszorítás, ez egész egyszerűen nem fér bele a mi gazdaságpolitikai filozófiánkba, sőt, éppen ellentétes azzal. Ami zajlik az az ország átszervezése, újraszervezése" - hangoztatta a szóvivő. Érzékeltette, hogy a megtakarítás forrásai lehetnek például a korrupciómentes viszonyok megteremtése, a pazarlás megszüntetése, a "haverok kifizetésének befejezése".
A munkaerő-piacot a várható változások úgy érintik, hogy a kormányzat a mostaninál rugalmasabb piacot szeretne. A mai ötvenöt százalékos foglalkoztatási rátájával Magyarország ugyanis nem versenyképes - az EU-átlaga hatvanöt százalék, az USA-ban hetvenöt, Kínában 85 százalék a foglalkoztatottak aránya - emlékeztetett a politikus. Ahol piaci alapon az ösztönzőbbé tett adókörnyezet ellenére sem működik a munkahelyteremtés, ott közmunka révén kell ezt meglépni.
Nincs napirenden a kormány átalakítása
Tervez-e, és ha igen, mikorra, átalakításokat kormányában Orbán Viktor miniszterelnök? - kérdezte a Duna Televízió, utalva többek között a Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár pozícióját megkérdőjelező cikkekre, sajtóértesülésekre. "Semmi oka nincs az átalakításra a miniszterelnöknek. Nincs erre ok, tehát fel sem merült" - hangzott Szijjártó Péter rövid válasza.
Cikk: | "Lelepleződött a baloldali politikai támadás" |
Cikk: | Szijjártó: Politikai támadások voltak Strasbourgban |