ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Petykó: Szakítani kell a régi gazdaságpolitikával

Az új kormány új gazdaságpolitikát fog megvalósítani, erős brüsszeli kötöttség mellett, mely kiemelten fogja támogatni a kis- és közepes vállalkozásokat, amitől a foglalkoztatás bővítését, a GDP növekedését várjuk - mondta Petykó Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elnöke pénteken Lajosmizsén.
Létrehozva: 2011. január 21., 14:06
nyomtat küld

Új gazdaságpolitika, új társadalompolitika kell, valamint meg kell változtatni az operatív programokon belül a lehetőségeinket - mondta a fejlesztési ügynökség elnöke a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara évadnyitóján, ahol az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) fontosabb elemeit ismertette előadásában.

Míg az Új Magyarország Fejlesztési Terv előrejelzéseiben 2008-2009-re 3-4 százalékos GDP növekedést prognosztizáltak, addig 2008-ban 1 százalék alatt maradt, 2009-ben pedig növekedés helyett 6 százalékos GDP csökkenés volt kimutatható. A 2010-re jelzett 4,5 százalékos növekedés helyett épphogy kimutatható 1 százalékos növekedést tapasztaltak az elemzők, miközben a munkanélküliség 11 százalék fölé nőtt - fejtette ki Petykó Zoltán. Hozzátette: az elmúlt évek gazdasági eredményeit értékelve természetesen nem lehet figyelmen kívül hagyni a gazdasági válság hatásait sem, azonban a környező országokkal összevetve nálunk lényegesen nagyobb volt a visszaesés. A fejlesztési ügynökség elnöke leszögezte: a gazdasági növekedés az ÚSZT-n keresztül indul meg, ebben a fő hangsúly a termelő és a technológiai szektoron lesz.

Az ÚSZT az első Széchenyi Tervhez képest több kitörési pontot tartalmaz. Az egészségipar fejlesztésére helyezi részben a hangsúlyt, köztük a gyógyászati beruházásokra és a gyógyturizmusra - mondta Petykó Zoltán. A zöldgazdaságot szintén kitörési pontként nevezte meg, de prioritásként a foglalkoztatás bővítését említette.

A kormány 2014-re elérendő céljaként a fejlesztési ügynökség elnöke a beruházási ráta 17 százalékról 25 százalékra növelését, az 1 százalékos GDP növekedés 4-6 százalékosra növelését, valamint 250-300 ezer új munkahely megteremtését sorolta. A fejlesztési ügynökség munkatársai ezután a rendezvényen megjelent közel kétszáz vállalkozás vezetőjének tájékoztatást adtak a pályázati lehetőségekről, a folyamat egyszerűsítéséről.

A Bács-Kiskun megyei vállalkozók többen is hiányként nevezték meg azt, hogy a fejlesztési ügynökségnek az ország legnagyobb megyéjében mindössze egyetlen helyen, Kecskeméten van tájékoztatási pontja. Zombor Gábor, Kecskemét polgármestere köszöntőjében hangsúlyozta: Kecskemét sok projektet indít a jövőben. Ezek a projektek annak az érdekében indulnak, hogy adózó munkahelyek jöjjenek létre.

Gaál József, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke emlékeztetett a Kecskeméten és környékén folyó fejlesztésekre, melyek viszonylag kedvező gazdasági környezetet biztosítanak az itt működő vállalkozásoknak. Üdvözölte a kormányzat azon célkitűzését, hogy a rendelkezésre álló források felét a gazdaság ösztönzésére fogják fordítani.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések