ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Technikai jellegű módosításokat vár az EB

Lényeges, hogy nem fogalmaz meg olyan kifogást az Európai Bizottság (EB) médiatörvénnyel kapcsolatos levele, amik eddig a politikai bírálatokban elhangzottak - nem szól arról, hogy a médiatörvény sértené a média függetlenségét, avagy akadályozná a sajtó szabadságát - nyilatkozta Pálffy István KDNP-s országgyűlési képviselő, a parlament kulturális és sajtóbizottságának alelnöke a Duna Televízió Hattól nyolcig című műsorában hétfő reggel.
Létrehozva: 2011. január 24., 10:50
nyomtat küld

Amit eddig a dokumentumról tudni lehet, az inkább technikai jellegű módosításokat kér. A politikus úgy nyilatkozott: fontos lenne, hogy megváltozzon hazánk nyugati sajtóvisszhangja, ez azonban elsősorban uniós elnökségünk teljesítményétől várható majd a képviselő szerint.

"Ha a EB levelének tartalmi felvetéseit nézzük, abban valóban kevesebb az a fajta tartalmi kifogás, mint ami az eddigi bírálatokban megjelent" - nyilatkozta Pálffy István, hozzátéve: most először, ebben a levélben fogalmazódnak meg konkrétumok a médiatörvénnyel kapcsolatban, amely észrevételeket viszont inkább technikai jellegűnek lát.

Az EB-levél nem tükrözi az eddigi politikai bírálatokat

"Nagyon fontos, hogy ez a levél nem állapít meg olyasmit, ami a politikai bírálatokban hangzott el. Például, hogy a médiatörvény sértené a média függetlenségét és akadályozni a sajtó szabadságát, vagy hogy a közmédiában olyan viszonyokat hozna létre, ami egy párt irányítása alá vonná a rendszert" - hangzott az interjúban. Itt még van egy "hazai kör", a médiatörvény Alkotmánybíróság általi vizsgálata - tette hozzá Pálffy István.

A politikus kérdésre válaszolva úgy nyilatkozott: a Bizottság levele semmiképpen nem tekinthető újabb, a médiatörvény elleni támadásnak; sokkal inkább egy olyan dokumentumnak, amelyik "először próbál rendet rakni".

"Eddig volt a politikai meg az üzleti körök fűtötte vagdalkozás; itthonról is gerjesztve és a politikai családok európai szövetségein keresztül is fűtve. Ezen túl vagyunk. Most értünk a tartalmi vizsgálódáshoz" - érvelt a médiapolitikus.

Három felvetés - lehetséges változtatások

A Bizottság levelében sorolt észrevételek közül a kiegyensúlyozottságra vonatkozó tétel kapcsán Pálffy István úgy vélekedett: "nagyon elképzelhető, hogy ott a törvénynek valamiféle módosítása szükséges lehet". Valóban kérdéses - tette hozzá -, hogy a lekérhető (on-demand) szolgáltatások tartalmi kiegyensúlyozottságát elő lehet-e vagy elő kell-e írni. "Ez bizonyos mértékben korlátozhatná a vélemények, eszmék hozzáférhetőségének szabadságát, és indokolatlanul nem kell ezt tenni".

Ami a "származási ország elve" tételt érinti - tehát, hogy az egyik országban már engedélyt kapott szolgáltatónak ugyanazt a szolgáltatását egy másik országban ne kelljen újabb hatósági eljárásnak alávetni - "ez már kérdéses" Pálffy szerint. Ha a mérgező anyagok behozatalát vagy az "élelmiszerszemét" beáramlását képesek vagyunk megakadályozni, akkor meglehetősen illogikus volna, hogy egy másik országból érkező, ám magyar nyelven sugárzott audiovizuális terméket ne tudjunk szabályozni- fogalmazott a szakpolitikus.

Az EB levelében említett "regisztrációs ügy" - a harmadik tétel - kissé félreértelmezett az Unió részéről - vélte a képviselő, mivel szerinte nem arról van szó, hogy a regisztráció akadályozná a médiaszolgáltatásokat; Sokkal inkább arról, hogy mivel a rendszer komplex, ezért minden szereplőjét regisztráció alá kell venni, hiszen jogkövetkezményei vannak a hatósági eljárásnak.

Mi kell ahhoz, hogy megváltozzon a nyugati sajtó véleménye? - kérdezte a Hattól nyolcig riportere.

Szükség volna arra, hogy megváltozzék a nyugati sajtó hangneme, hiszen az elmúlt húsz évben nem állt ilyen össztűz alatt Magyarország - reagált Pálffy. "Nem mondom, hogy nem lehetett volna előre látni ennek bizonyos elemeit - akit illet, az nyilván le tudja vonni a rá vonatkozó következtetéseket. De mégis arról van szó, hogyha tartalmilag előírnak egy javítást, amit szükséges elvégezni, azt meg kell tenni minél hamarabb" - tette hozzá.

Lehet még további vizsgálat is?


A politikus úgy látja - feltételezve, hogy "lehet még további vizsgálat is az ügyben" - : a módosítások ideje akkora jöhet el, amikor már a magyar parlament is foglalkozhat a médiatörvény módosításával - ha ez szükséges.

"Természetesen az EU-s elnökségünk eredményei fogják alapvetően meghatározni, hogy a nyugati sajtó és a politikai körök ránk vonatkozó megítélése hogyan fog változni" - vélekedett a képviselő.

(DunaTv-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések