FIDESZ.HU > Hírek |
Nyomtatás Ablak bezárása |
A médiatörvény körüli "hajcihő" nem a tényszerűség talaján áll
|
|
Minden olyan vádat, amely szerint a Fidesz nem lenne a demokrácia iránt elkötelezett párt, természetesen visszautasítunk - hangsúlyozta Kósa Lajos keddi sajtótájékoztatóján. A párt ügyvezető alelnöke kifejtette: a Fidesz történetének kezdetétől demokráciát, többpártrendszert és szabad sajtót követelt. Hozzátette: számunkra ez nem kurzuskérdés. A politikus emlékeztetett: már akkor is ezen értékek mellett állt ki a fiatal demokraták szövetsége, amikor ennek még letartóztatás és bírósági eljárás volt a következménye. |
|
Létrehozva: 2011. január 25., 14:37 | Utoljára frissítve: 2011. január 26., 12:55 |
Kósa elmondta: a sajtótájékoztatót azért tartották szükségesnek, mert az egész médiatörvény körül kialakult "hajcihő" nem a tárgyszerűség talaján áll, nem az új szabályozás "verte ki a biztosítékot". Leszögezte: természetesen Magyarországon demokrácia van, érvényesül a szólás-, vélemény-, és gyülekezési szabadság, és ezeket semmi sem veszélyezteti.
A fideszes politikus hangsúlyozta: ma már a napnál is világosabb, hogy a törvény körüli felhajtást a szocialisták gerjesztik. Hozzáfűzte: ezt bizonyítja az is, hogy Göncz Kinga EP-képviselő a European Voice című lapban eljárást szorgalmaz Magyarország ellen a Lisszaboni Szerződés 7. cikkelye alapján.
Kósa idézte Verner Langen EP-képviselő egy európai parlamenti vitában elhangzott szavait, miszerint a médiatörvény ürügyén zajló kampányt a tavalyi magyarországi választások vesztesei indították el, és ők szervezik. Hozzátette: az akkori vitában ezt nem is cáfolta senki.
Kizárólag jogtechnikai kifogásokat fogalmazott meg a Bizottság
Az Európai Bizottságnak a médiatörvény ügyében tájékoztatást kérő levelével kapcsolatban a politikus kiemelte: a levél egyáltalán nem tükrözi azt a felháborodást, amit a szocialisták láttatni akarnak. Hozzáfűzte: pusztán három jogtechnikai megoldás kapcsán fogalmazott meg a bizottság kérdéseket, azok semmilyen módon nem érintik a sajtó- és szólásszabadságot.
Az egyik ilyen kifogás a kiegyensúlyozottság követelményével összefüggésben azt veti fel, hogy az általános követelmény lenne, azonban - hívja fel a figyelmet a fideszes politikus -, az csak a hírközlésre vonatkozik. Véleményt továbbra is bárki szabadon megfogalmazhat - teszi hozzá. Tehát a lekérhető szolgáltatások esetében is csak abban az esetben kell megfelelni a kiegyensúlyozottság követelményének, ha hírtartalmat szolgáltatnak.
A másik kifogás a nem hazánkban bejegyzett médiacégek büntethetőségére vonatkozik, ami - mint Kósa fogalmazott -, szintén jogtechnikai kérdés. A harmadik médiatörvénnyel kapcsolatos kifogás a regisztráció ügyét érinti, ami szintén nem új gyakorlat az unióban, Portugáliában, Lengyelországban és más tagországokban is ismert az eljárás - szögezte le.
A politikus kifejtette: a levél elolvasása után egyértelműen látszik, hogy az abban megfogalmazott kifogások nem támasztják alá azt a felhajtást, ami az Európai Unióban és a Parlamentben folyik a törvény ellen, és hogy ez egy mesterségesen "felhabosított" kampány. Semmilyen jel nem utal arra, hogy a mi médiatörvényünk a szólásszabadságot veszélyeztetné - szögezte le. A tények alapján már látszik, hogy ezt az ellenkampányt a szocialisták szervezték, mert nem tudnak belenyugodni választási vereségükbe - hangoztatta a Fidesz alelnöke, hozzáfűzve: nyílván az is mellbe vágta az MSZP-t, hogy a tájékoztatást szolgáló hírműsorokban kiegyensúlyozott lesz a tájékoztatás.
Mindezek mellett Kósa kiemelte: a kormányzó pártszövetség fenntartja azon álláspontját, hogy a média újraszabályozására megérett az idő, mert nem jó az a törvény, aminek alapján olyan műsorok kerülhetnek adásba akár délután, ami alkalmas egyes népcsoportok lejáratására. Mi azt állítjuk, hogy a Mónika Show vagy a Győzike Show többet ártott a magyar cigányság megítélésének, mint hat Magyar Gárda együttesen - hangsúlyozta a politikus.
Már 14 ezren csatlakoztak az Elég! Facebook-os oldalhoz
Kósa Lajos felszólította a szocialistákat, hogy hagyjanak fel azzal a gyakorlattal, hogy saját hatalmuk visszaszerzése, vagy a hatalomba való visszatérés reményében lejárassák az országot. Ezzel összefüggésben a politikus úgy fogalmazott: "ezért indítottuk el múlt héten a Facebook-on az Elég! című oldalt, ami pontosan arra hivatott, hogy demonstrálja, mennyire elegük van az embereknek az MSZP hazugságáradatából." Az oldalhoz már több mint 14 ezren csatlakoztak - jegyezte meg a Fidesz ügyvezető alelnöke.
A diszkrimináció elfogadhatatlan az EU-ban
Arra a felvetésre, hogy mikor születik meg a magyar válasz, azt mondta, a vizsgálat nem egyszerű levelezés, hanem interaktív folyamat. Közölte, hogy a válasz megszületését még egy tárgyalás is követi majd. Elmondása szerint ha ezen a bizottságnak továbbra is lesznek olyan kifogásai, amelyek csak a magyar jogszabályban érhető tetten és máshol nem, akkor készek a változtatásra. Leszögezte, azt viszont nem fogadják el, hogy kifogásolják azokat a szabályozási elemeket, amelyek megtalálhatók az unió más országaiban is.
Almunia vakon hitt a szocialistáknak?
Azzal kapcsolatban, hogy ha a szocialisták indították el a "hajcihőt", akkor hogyan tudták rávenni az Európai Bizottságot a levél megírására, azt felelte, hogy a testület is emberekből áll, "akik különböző módokon vannak összerakva". Megjegyezte, korábban nem hitte volna, hogy Joaquin Almunia, európai biztosként, valamiféle "nem egészen értett szocialista elkötelezettségből, Gyurcsányéknak minden ordító hazugságát benyeli", akkor, amikor a pénzügyi stabilitás létfontosságú. Hozzátette, hogy ugyanazon a vitán egy néppárti biztos viszont homlokegyenest ellenkezően látta a helyzetet, mint Almunia.