FIDESZ.HU > Hírek |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Visszaélések a Csepel SC Alapítványnál
|
|
Átfogó ügyészi vizsgálatot kezdeményez a Csepel SC Alapítványnál Németh Szilárd, a főváros XXI. kerületének fideszes polgármestere, mert szerinte a kerület sportjáért felelős szervezet nem a céljának megfelelően működik. |
|
Létrehozva: 2011. január 27., 15:18 | Utoljára frissítve: 2011. január 27., 15:19 |
A polgármester csütörtökön az MTI-nek elmondta: még 1991-ben a Csepel Művek jogutódjai közösen hozták létre a Csepel SC Alapítványt, amelynek a feladata az volt, hogy - alapvetően a kerületben, de tágabb értelemben a fővárosban és az agglomerációban - a gyár volt dolgozóinak és azok családjának a sportolási lehetőséget, valamint a Csepel SC mint egyesület működését biztosítsa. Az ezredfordulóra az alapítvány vagyona megcsappant, mivel a felhalmozott tartozások, a működési nehézségek elvitték az ingatlanvagyon nagy részét - tette hozzá.
Németh Szilárd kitért arra, hogy 2000-ben Podolák György szocialista országgyűlési képviselő lett az alapítvány kuratóriumának az elnöke, aki 2005 és 2006 között "átjátszott az alapítói jogokat az offshore hátterű", az Indotek csoporthoz tartózó, Cs.sziget Invest Befektető és Termelő Kft.-nek, amelynek a kulcsfigurája Jellinek Dániel.
A polgármester közlése azóta az alapítvány ötfős kuratóriumában négyen a céghez köthetőek. Az alapítvány nem foglalkozik a sportlétesítményekkel, legalábbis azzal a hárommal, ami még a gondozásában maradt, sőt - mint kiderült - azok közül kettőt jelzáloggal terhelt meg - mondta a kerület vezetője. Németh Szilárd közölte, hogy a Béke téri stadionra és központi sporttelepre, valamint a Hollandi úti (Kis-Duna-part) kajak-kenu-telepre 8 millió eurónyi jelzálogot és vételi jogot jegyeztek be a CIB Bank Zrt. javára.
Jelenleg nem tudni, milyen szerződés képezte a jelzálog és a vételi jog alapját, kik a szerződő felek, a szerződést kik, mikor és milyen felhatalmazás alapján írták alá és miért titkosították. Az alapítvány tulajdonosai egyébként megpróbálták megváltoztatni a szervezet működési célját, s így az már olyan gazdasági tevékenységet is végezhetett volna, mint például az érdekeltségébe tartozó ingatlanok bérbe adása, de ezt a bíróság nem engedte.
A polgármester azért is fordul a legfőbb ügyészhez, mert az önkormányzat egészen a legutóbbi időkig több száz millió forintnyi támogatást adott az alapítványnak.