FIDESZ.HU > Hírek > Önkormányzat |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Elfogadták Győr négypilléres fenntarthatósági programját
|
|
Az önkormányzat honlapján korábban közzétett, Borkai Zsolt (Fidesz) polgármester által jegyzett, a képviselő-testület városstratégiai bizottsága által egyhangúlag támogatott előterjesztés szerint a most 130 ezer lakosú megyeszékhely 2030-ban a régió európai jelentőségű, sikeres, meghatározó szellemi és gazdasági-szolgáltató központja lesz. |
|
Létrehozva: 2011. január 28., 11:07 |
Mint írják, az ehhez vezető út egyik eleme, hogy Győr váljon meghatározó szellemi központtá az oktatás és a kultúra értékteremtő hatásaira építve. Ennek eszköze a Széchenyi István Egyetem fejlesztése, az innováció elősegítése, Győr kulturális kínálatának fejlesztése, valamint korszerű szakképzési rendszer működtetése.
A második pillér az előterjesztés szerint az erős, több lábon álló, versenyképes gazdaság kialakítása, amelyben szerepet kap az autógyártás beszállítói hálózatának fejlesztése, erősítése, az üzleti infrastruktúra adottságainak fejlesztése, térségi szolgáltató központ létrehozása, az egészségipar infrastruktúrájának fejlesztése, a turisztikai szolgáltatások bővítése, a tudásipar fejlesztése, támogatása, továbbá a gazdasági partnerségépítés.
A program harmadik bástyája az összetartó, aktív, egészséges közösségek létrehozásának, működésének támogatása. Ennek elemeként említi a dokumentum az ifjúság szabadidős, sport- és kulturális tevékenységeinek támogatását, a programkínálat bővítését, az időskorúak tartalmas életének biztosítását, a sport kiemelt támogatását, a közhasznú munkát végző egyházi és civil szervezetek támogatását.
Negyedik elemként jelölik meg, hogy "élhető európai várost" teremtsenek kiváló természeti és épített környezeti minőség biztosításával. Itt említik a közösségi terek megújítását, a parkok, zöldfelületek újraértékelését, magas építészeti minőségi követelmények megfogalmazását, a közlekedés fenntartható fejlesztését, a felszíni vizek védelmét és a vízpartok megújítását. E pontban kap helyet a fenntartható városi energiastratégia készítése és megvalósítása, a természeti környezet védelme és a leszakadó területek komplex felzárkóztatása, a városrehabilitáció is.