A szocialisták ma ismét nyilvánvalóvá tették, hogy úgy kívánják védeni a magyar alkotmányos rendszert, hogy eközben elutasítják a parlamentáris demokráciát. A parlamentáris demokrácia lényege, hogy az ország előtt álló legfontosabb kérdésekről, így az új alkotmányról is, az országgyűlésben vitáznak a politikai pártok.
Tény, hogy az MSZP által védeni kívánt jogállam az 1989-es alkotmánymódosításokkal jött létre a MSZMP akaratával szemben, de akkor az MSZP jogelődpártja legalább hajlandó volt részt venni az alkotmányozás folyamatában.
E tekintetben a "89-es MSZMP demokratikusabb párt volt, mint mai utódaik, akik előkelő idegenként tekintenek az alkotmányozásra és még részt sem hajlandók venni a közös munkában. Felszólítjuk az MSZP-frakciót, hogy fontolja meg ismételten, hogy abban az öt hétben, amíg a parlament az alkotmány szövegtervezetét fogja tárgyalni, valóban rendkívüli szabadságra akarnak-e menni a szocialista képviselők.
Amennyiben az MSZP a döntésén nem változtat, javasoljuk, hogy a szocialista képviselők erre a bő 1 hónapra mondjanak le fizetésükről.
Gulyás Gergely országgyűlési képviselő