Az államfő minderről hétfőn, a Lisszabonban tavaly megrendezett EuroSkills verseny magyar résztvevői, felkészítői, valamint támogatói fogadása során elmondott beszédében szólt.
Schmitt Pál emlékeztetett: Magyarország a 26 résztvevő ország közül a hetedik helyen végzett a nemzetközi megmérettetésen, ami azt bizonyítja, hogy a szakképzés területén is kimagasló sikereket lehet elérni.
Az államfő követendő példaként említette Nyugat-Európát, ahol - mint mondta - a cégek 30 százaléka részt vesz valamilyen formában a szakmai képzésben, míg Magyarországon ez az arány mindössze két százalékot tesz ki. Személyes tapasztalata alapján a jelenlévő Czomba Sándor nemzetgazdasági államtitkár figyelmébe ajánlotta Szingapúr mintáját, ahol az állam a képesítés megszerzése után 10 évig munkát biztosít a szakmunkásoknak.
A köztársasági elnök egyebek mellett arra is felhívta a verseny résztvevőinek figyelmét, hogy minden szakmának folyamatos megújulásra van szüksége a sikeres és minőségi munkavégzés érdekében.
Parragh László, Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke beszédében aláhúzta: Magyarországnak és a kormánynak is egyaránt kiemelten fontos a fizikai munka becsületének visszaállítása. A szakképzés felügyelete tavaly novemberben ezért kerülhetett át a szakképzés rendszerének átalakítását és fejlesztését célzó kamara felügyelete alá - mutatott rá.
Cikk: | NGM: példaértékű a német szakképzési rendszer |
Cikk: | Munkahelyteremtés: nagy szerep jut a kkv-knek |
Cikk: | A gazdaságot is bevonják a felsőoktatási reformba |