FIDESZ.HU > Hírek Nyomtatás
Ablak bezárása
Hazánk érdekelt a további működőtőke-befektetésekben
Magyarország nagyra értékeli az EU új tagállamainak nyújtott svájci támogatást, és érdekelt a svájci cégek további működőtőke-befektetéseiben - mondta Martonyi János külügyminiszter Micheline Calmy-Rey államszövetségi elnökkel folytatott csütörtöki budapesti megbeszélésén.
Létrehozva: 2011. február 3., 12:58

A svájci szövetségi elnök, külügyminiszter és magyar kollégája fontosnak ítélték, hogy Svájc különös figyelmet szenteljen a közép-európai régiónak, amelynek súlyát a 2011-ben egymást követő magyar és lengyel EU-elnökségi félév tovább növeli - tájékoztatta a tárgyalásról Pataki Eszter, a Külügyminisztérium Sajtó Főosztályának vezetője az MTI-t.

Magyarország számára Svájc fontos európai partner és nagyra értékeli, hogy Svájc a Hozzájárulási Alap keretében támogatja az Európai Unióhoz 2004-ben csatlakozott tagországokat - így Magyarországot is - hangsúlyozta Martonyi János. A külügyminiszterek megállapították, hogy a magyar-svájci kapcsolatok kiegyensúlyozottak, azokat rendezetlen ügyek nem terhelik.

Mint a közleményben olvasható, Svájc ahhoz a szűkebb európai fejlődési régióhoz tartozik, amellyel Magyarország tudatosan törekszik politikai, gazdasági és társadalmi kapcsolatai erősítésére, ami ösztönzi a magyar gazdaság és infrastruktúra fejlődését.

Ezzel kapcsolatban a felek üdvözölték a magyar-svájci belvíz- és árvízvédelmi projekt-megállapodás aláírását, s az annak alapján megvalósuló együttműködést. Magyarország célja, hogy a kiváló politikai kapcsolatok a gazdasági és kereskedelmi mutatókban is tükröződjenek.

Arra utalva, hogy több ismert, a maga területén a világ élvonalában lévő svájci vállalat hajtott végre már komoly beruházásokat Magyarországon, Martonyi János kiemelte, érdekeltek vagyunk további svájci cégek működőtőke-befektetéseiben, különösen a feldolgozóiparban. A külügyminiszterek tárgyalásain szó volt az Andrássy Gyula Egyetem támogatásáról, valamint a két ország regionális politikájáról, szomszédsági kapcsolatairól és együttműködéséről a nemzetközi szervezetekben.

Az Andrássy egyetemet 2001-ben alapította Magyarország, Németország, Ausztria és két németországi tartomány, Baden-Württemberg és Bajorország. Az egyetem mester- és posztgraduális képzéseket kínál német nyelven történelem-, politika-, gazdaság- és jogtudományok szakterületeken. A hivatalos látogatáson Budapesten tartózkodó Micheline Calmy-Rey a nap folyamán találkozik vendéglátójával, Schmitt Pál köztársasági elnökkel.