Csütörtökön beborult az ég az Aradi utca felett. Autó lassított a szemerkélő esőben, három símaszkos férfi ugrott ki belőle, kezükben fegyvernek látszó büntetőjogi kódexszel. Feküdj! - parancsolta egyikük az őrt álló rendőrtiszteknek, a másik kettő ez idő alatt benyomult az épület alagsorába. Kisvártatva Rejtő E. Tibort vonszolták magukkal. Az akció csupán néhány percig tartott, és amikor az őrszem feltápászkodott a földről, azt kérdezte a társától: Te, a volánnál nem Polt Péter ült? És a Népszava hétfőn szalagcímben számolt be az eseményről: "Elrabolta" az ügyészség Rejtőt.
Csütörtökön a fokozott ügyészi felügyelet mellett folyó büntetőeljárás során az ügyészség - a rendőrség tudtával, ám engedélyét nem kérve, mert erre nincs szüksége - kihallgatta Rejtő E. Tibort. A kihallgatás során az ügyészség vélhetőleg olyan információkhoz jutott, hogy azt látta helyesnek, ha az előzetes letartóztatottat elszállítja a rendőrség által felügyelt fogdából. A büntetőeljárást szabályozó törvény szerint az ügyészség irányíthatja a kiemelt, szoros felügyeletet igénylő ügyeket. Sőt, az ügyészség döntheti el azt is, mely ügyeket tekinti kiemelt ügyeknek.
A szocialisták nagyon idegesek lettek, hogy Rejtő E. Tibor kihallgatásán nem lehettek jelen. Legalábbis Lamperth Mónika szocialista belügyminiszter hídi huszárjai által képviselve. A belügyminiszter férje ügyvédi irodájának címe egyébként megegyezik a brókerbotrányban elhíresült Britton Kft. székhelyével. A brókerbotrány szálai az MSZP holdudvarába vezetnek, érthető hát, ha ezeket a szocialisták szeretnék kézben tartani. Ha a kiszivárogtatások miatt ez nem sikerül, legalább szoros szocialista felügyelet alatt tartanák a nyomozást. Mint eddig. Mert ugyan honnan értesült Juhász Gábor - magyarul az MSZP - a történtekről, ha nem Lamperth Mónika kisúgóitól? Újságírói pletykákból, ahogy Juhász Gábor állítja? Aligha. Újságíró a hírből újságot ír, híradót szerkeszt, és nem Juhász Gábort informálja titkos kapcsolatként. A K&H-ügy nem natúr tüntetőverés, ahol Lamperth Mónika személye tökéletes garancia volt a kivitelezésre, hanem a fehérgalléros szocialista holdudvar ügyleteinek halmaza. Ebben a helyzetben pedig a belügyminiszter képtelen átlépni pártja és férje árnyékát. Figyelemre méltó, hogy Kulcsár egyik bizalmasa is akkor lett készséges tanú, amikor a rendőrök helyét az ügyészek vették át. Márpedig ha a brókerbotrány gyanúsítottjai és tanúi nem bíznak a rendőrség korrekt, politikai befolyástól mentes eljárásában, jogukban áll a vádat majdan képviselő ügyészség előtt őszinte, feltáró vallomást tenni.
Az Aradi utcában tegnap szépen sütött a nap. Rejtő cellatársa kinyitotta ablakát, amelyen egy vörös szegfűt fújt be a szél. Az érintett forró dühvel tépkedni kezdte a szirmokat: szeret, nem szeret, szeret, nem szeret...
Nem szeret.
Torkos Matild, Magyar Nemzet