A fejlesztéshez 428 millió forint uniós támogatást nyert a város, 643 milliót pedig Veszprém megye önkormányzata biztosított. A megye ezzel az összeggel 49 százalékos tulajdoni részt szerzett a Pápai Termálvízhasznosító Zrt.-ben; 51 százaléknyi tulajdonnal pedig a pápai önkormányzat rendelkezik - tette hozzá. Közlése szerint 450 millió forintot fordítanak a fürdő melletti új - 1500 négyzetméter alapterületű - gyógyászati centrum létesítésére, ahol mintegy húszféle ellátást vehetnek igénybe az érdeklődők. Megjegyezte: az október végén átadandó létesítmény a város egészségügyi ellátásában is nagy előrelépés lesz.
Ismertetése szerint elsősorban mozgásszervi rehabilitációt végeznek majd a centrumban, ilyen gyógyászati ellátás a megyében sincs másutt. Rámutatott: az egyemeletes centrumban lesz fizikoterápiás és lézeres, valamint a legkorszerűbb iszapos reumakezelés (parafango pakolás), súlyfürdő, változatos masszázsellátás és gyógytorna.
Áldozó Tamás tájékoztatott arról is, hogy a megyei önkormányzat és a kft. létrehozott egy ingatlanfejlesztő gazdasági társaságot - 100 millió forintos törzstőkével és apportált földterületekkel -, s az a céljuk, hogy a gyógyászati centrum mellett olyan részleget hozzanak létre, amely a fekvőbetegek ellátását szolgálja.
Kovács Antal, a Pápai Termálvízhasznosító Kft. vezérigazgatója elmondta: a beruházással a fürdő vízfelületét legalább 1500 négyzetméterrel növelik, a meglévő 12 medencéhez újabb ötöt építenek. Kialakítanak egy 50 méteres versenyuszodát is, valamint ugrótornyokat, újabb gyermekmedencét, és egy nagy csúszdakomplexumot.
A vezérigazgató szerint évente mintegy 250 ezer látogató fordul meg a pápai termálfürdőben. A látogatók 30 százaléka helybeli, a többi pedig Veszprémből, a megye más városaiból és a közeli Győrből érkezik, illetőleg 7-8 százalékuk külföldi. A beruházások megkezdődtek, s október végére befejeződnek - mondta vezérigazgató.