Kósa Ádám néppárti politikus a három intézmény egyeztető bizottságának tagjaként maga is részt vett a kompromisszum kialakításában. Felszólalásában megköszönte, hogy a Parlament mindvégig kitartott a fogyatékossággal élők jogai mellett. Felhívta ugyanakkor az Európai Tanács figyelmét arra, hogy ezek a rendelkezések nemcsak a fogyatékossággal élőkről szólnak, hanem minden állampolgárról, hisz egy erősen öregedő társadalomban élünk, ahol máról holnapra ugrásszerűen növekedni fog a fogyatékossággal élők száma. Mikor látják be végre, hogy ezek a rendelkezések nem csak a fogyatékossággal élőkről szólnak? - tette fel a kérdést hozzászólásában a képviselő.
Mint ismeretes, a rendelet kimondja, hogy járattörlés, a busz túlfoglalása, a csomag elvesztése vagy megrongálása, valamint a két óránál hosszabb késések esetén, 250 km-nél hosszabb utak során a buszjáratok üzemeltetőinek az Európai Unió egész területén egységes tájékoztatási, segítségnyújtási és kártérítési kötelezettségük van. Ezen túlmenően a rendelet a fogyatékossággal élő, és csökkent mozgásképességű személyek számára jelentős többletjogokat biztosít a megállókban nyújtandó segítséget és speciális felszereléseik szállítását illetően.
A képviselő zárásként kiemelte: "most, hogy a repülőn, vasúton és hajón utazók jogai után kompromisszum született a buszos utasjogokban is, semmi nem állhat útjában egy egységes utasjogi chartának, melynek célja a különböző utasjogi előírások egységesítése, jelentős mértékben megkönnyítve ezáltal állampolgáraink életét".