fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
ÚSZT: célirányos fejlesztés a Tisza-tó térségében
2011. február 17., 16:42
A Tisza-tó fejlesztési programja már része az Új Széchenyi Tervnek (ÚSZT), és érvényesíti azt a kormányzati célt, hogy a jövőben a régiós és az ágazati fejlesztési tervek mind jobban összekapcsolódjanak - ismertette Molnár Ágnes, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára sajtótájékoztatón Tiszafüreden.

A Tisza-tó és térségének fejlesztési lehetőségeiről csütörtökön kezdődött konferencia Tiszafüreden. Az államtitkár szerint a Tisza-tó fejlesztési stratégiája a megújuló fejlesztéspolitikának az első olyan programja, amely már valóban a kormány célkitűzéseit és elvárásait fogalmazza meg. A megújuló fejlesztéspolitika ugyanis arról szól, hogy a jövőben csakis akkor lehet forrásokat kihelyezni a különböző fejlesztésekhez, ha ezek egy összetett tervezési és értékelési rendszeren alapulnak - hangsúlyozta az államtitkár. Nem folytatható tovább ugyanis az elmúlt időszak gyakorlata, hogy a forráskihelyezések egyéni ötletek alapján, széttagolt rendszereken keresztül történjenek - mutatott rá.

Szabó Róbert, a Heves megyei közgyűlés és egyben a Tisza-tó Térségi Fejlesztési Tanács (TFT) elnöke a kétnapos konferencia célját abban határozta meg, hogy értékeljék a tározótó és környéke jelentőségét gazdasági, infrastrukturális, vízgazdálkodási, természet- és környezetvédelmi, valamint turisztikai szempontok alapján. Emellett bemutatják a térség jövőbeni lehetőségeit, és ismertetik a kínálkozó pályázatokat az érdekelteknek.

Emlékeztetett rá, hogy a Tisza-tó TFT legutóbbi ülésén elfogadta a Tisza-tavi Kiemelt Üdülőkörzet Területfejlesztési Programját, amely prioritásaiban és ütemezésében igazodik az Új Széchenyi Tervhez. A területfejlesztési program 2011-től 2013-ig terjedő időszakra konkrét intézkedéseket tartalmaz 15,8 milliárd forintos tervezett összköltséggel.

A nyitónapon a résztvevők megismerkedhettek az üdülőfejlesztési program mellett a térség közlekedési kapcsolataival, az ezzel összefüggő fejlesztésekkel, az egészségipar lehetőségeivel, és a kulturális létesítmények kínálatbővítő elképzeléseivel.

Pénteken a Vidékfejlesztési Minisztériumhoz és a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz tartozó pályázati forrásokat, a földhaszonbérlet jövőjét, a térségi környezeti elemek védelmének, a vízkészlet megőrzésének módszereit és a turistafogadás feltételeinek javítását szolgáló megoldásokat ismertetik a szakemberek a konferencián.

(MTI-fidesz.hu)