fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Új lendület a Duna-régió Stratégia elfogadásának
2011. február 18., 15:11
Az uniós képviselők a csütörtöki strasbourgi plenáris ülésén foglaltak állást a stratégia jóváhagyása érdekében. A 2011 első félévében az EU soros elnöki tisztét betöltő Magyarország egyik legfontosabb célkitűzése, hogy európai szinten ismertesse és elfogadtassa a Duna-régió Stratégiát az elnökségi félév végéig. A stratégia végleges megerősítése tehát magyar irányítás alatt fog megtörténni - hangsúlyozta Barsiné Pataky Etelka a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkárságának pénteki közleménye szerint.

Mint írják: a magyar elnökség célja, hogy egy élhető és fejlődő Duna-régió jöjjön létre a stratégia megvalósításával, amely olyan területeken jelöl ki szoros együttműködést, mint a térség felelős vízgazdálkodása, árvíz és aszály elleni védelme, vagy a környezeti értékek megőrzése a folyó teljes vízgyűjtőjén - emelte ki a kormánybiztos. Barsiné Pataky Etelka üdvözölte a Deutsch Tamás magyar néppárti képviselő kezdeményezésére elfogadott, valamennyi politikai csoport támogatását élvező parlamenti állásfoglalást, és emlékeztetett, hogy az Európai Parlament a stratégia előkészítése során mindvégig egyhangú kezdeményezője és támogatója volt a Duna-menti országok régiós fejlesztési együttműködésének.

A közlemény kitér arra is: a magyar elnökség üdvözli, hogy a parlament állásfoglalásában különös hangsúlyt fektet a zöld gazdaság, valamint az energiahatékony technológiák régiós támogatására, ösztönzi az idegenforgalom előmozdítását a folyó mentén, és kiemelt feladatként kezeli a térség vállalkozás-fejlesztési hálózatainak kiépítését. Barsiné Pataky Etelka aláhúzta, hogy e célokat Magyarország is határozottan képviselni fogja az Európai Tanács elnökeként.

A Duna-régió Stratégia összesen 11 cselekvési területet fog felölelni, amelyek túlterjednek a konkrétan értelmezett folyó témakörén, és akciókat fogalmaz meg többek között a gazdaságélénkítés, a vállalkozások versenyképessége, vagy a közlekedési és energetikai infrastruktúra régiós szintű fejlesztése terén is. A stratégiában az uniós tagállamok mellett hat, a Duna régióhoz szervesen kötődő unión kívüli ország is részt vesz (Ausztria, Bulgária, Csehország, Magyarország, Németország, Románia, Szlovákia, Szlovénia, valamint Horvátország, Szerbia, Bosznia-Hercegovina, Montenegró, Moldova és Ukrajna) - zárul a Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkárság portálunkhoz pénteken eljuttatott közleménye.

Kiadta: Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkársága

(fidesz.hu)
Kapcsolódó anyagok:
Cikk: Egységes parlamenti kiállás a Duna-stratégia mellett
Cikk: Szoros magyar-román együttműködés a Duna-régióban
Cikk: Martonyi: A Duna-stratégia "befogadó szemlélete" az egész elnökségre jellemző