ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Katasztrófavédelem: a megelőzésen legyen a hangsúly

A katasztrófavédelemhez tartozó területek közül négy olyan van, amely az elmúlt nyolc hónap tanulságai szerint nincs megfelelő felügyelet alatt a veszélyhelyzetek megelőzését tekintve, ezeken változtatni kell - mondta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) vezetője pénteken Szegeden.
Létrehozva: 2011. február 25., 15:44 | Utoljára frissítve: 2011. február 25., 15:58
nyomtat küld

Bakondi György a Csongrád megyei igazgatóság évértékelő és feladatkijelölő értekezletét követő sajtótájékoztatón kifejtette: az egyik ilyen terület a víz, vagyis a belvíz és az árvíz. Az elmúlt nyolc évben elmaradt gátépítés, víztározó-építés, mederkotrás és a vízelvezető rendszerek elhanyagolása miatt helyenként komoly veszélyhelyzetek alakulnak ki. Erre példa a Csongrád megyében időről időre kialakuló belvíz- és árvízhelyzet. A közelmúltban az országban több mint 400 ezer hektár állt víz alatt, 1 millió hektárra nem lehetett munkagéppel rámenni.

A főigazgató közlése szerint a második olyan terület, amely nincs megfelelő felügyelet alatt, az az ipar, melynek hiányosságaira például a vörösiszap-katasztrófa mutatott rá.

Mint hozzátette, a harmadik a szállítás, e területen a szabályozórendszer túlliberalizált, a hatóságok előtt ugyanis ismeretlen, hogy mikor és hol lépnek be az országba a veszélyes szállítmányok és azok merre járnak.

A negyedik területként a tömegrendezvények kérdését említette, melyre - mondta Bakondi György - a budapesti West Balkán szórakozóhelyen történtek ismét rávilágítottak, de már a 2006-os fővárosi tűzijáték-baleset is bizonyította a hiányosságokat.

Hangsúlyozta: 2011-ben a fő hangsúlyt a megelőzésre kell helyezni, mert a mentő jellegű beavatkozásoknál sokkal jobb a probléma megelőzése. Meg kell újítani a tűzvédelem magyarországi rendszerét, át kell alakítani a polgári védelmi rendszert - amely 1948 óta változatlan -, foglalkozni kell a veszélyhelyzeti irányítás kérdésével és újra kell fogalmazni az ingatlanbiztosítás rendszerét.

A katasztrófavédelmi főigazgató Csongrád megye kapcsán elmondta: a megye elsősorban a vizek kártétele elleni védekezésben érintett, emellett a határ közelsége miatt a szállítás jelenthet veszélyt, és vannak veszélyes üzemek is.

A múlt évi adatok szerint tavaly több mint 550 tűzesethez riasztották a megyében a tűzoltókat, akik mintegy 2400 műszaki mentésben is részt vettek. A belvíz az év elején is sok munkát jelentett, 35 ezer hektárt borított víz januárban. Egy embert Szentesen, kettőt Mórahalmon költöztettek ki. Májusban és júniusban a heves esőzések okoztak ismét belvizet, akkor 7 településen 13 embernek kellett elhagynia az otthonát. Decemberben 31 településen folyt védekezés, 65,5 ezer hektárt borított víz. Az év végére újabb 6 településen, 13 ember elhelyezését kellett megoldani.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések