A polgármester kiemelte: az önkormányzat anyagi segítsége nélkül a sport, a kultúra, az ifjúságpolitika, az idősügy, a közbiztonság, az oktatás, az egyházak és a fogyatékossággal élők támogatására létrejött szervezetek kevésbé lennének hatékonyak, célkitűzéseiket nem tudnák maradéktalanul megvalósítani.
Zombor Gábor utalt arra: a város a költségvetésében csaknem másfél milliárd forint összegben támogat nem kötelezően ellátandó feladatokat. Ezek a támogatások a büdzsében nevesítetten szerepelnek.
Példaként említette a nemzetközi gyermektalálkozókat szervező Európa Jövője Egyesületnek nyújtott évenkénti 40 millió forintos segítséget, valamint a kisebbségi önkormányzatok számára a működést biztosító összegen kívül, az egyéb programokra adott támogatásokat. Közlése szerint a város sportlétesítményeinek fenntartására, valamint a kiemelt szakosztályok támogatására juttatott több mint 800 millió forint is jelentős tétel.
A civil szervezetek egy éven belül akár az összes nevesített projektre is pályázhatnak, de egy adott projektre csak egy pályázatot nyújthatnak be. A városi támogatási programra két ütemben lehet pályázni, a beadási határidő március 31-e, illetve augusztus 31-e. A pályázati anyag a sajtótájékoztató időpontjától letölthető a város honlapjáról.
Szemereyné Pataki Klaudia, gazdasági ügyekért felelős alpolgármester köszönetet mondott a városban működő gazdasági társaságoknak azért a jelentős támogatásért, amelyet azok a kulturális programok lebonyolításához, valamint a helyi sport- és egyéb egyesületek működéséhez adnak. Ezek nélkül nem tudnák magas színvonalon megrendezni a kiemelt városi programokat - fűzte hozzá.