|
|
|
|
Külügyminisztérium: javasolt az érintett térség elhagyása
|
A Külügyminisztérium fenntartja korábbi álláspontját, azaz felhívja a Japánban, az Ivate, Mijagi, Fukusima prefektúra területén tartózkodó magyar állampolgárokat, hogy fontolják meg e körzetek elhagyását tömegközlekedési eszközökkel vagy a rendelkezésükre álló bármely más módon a helyzet teljes normalizálódásáig - közölte a tárca kedden. |
A Külügyminisztérium a Tokióban és vonzáskörzetében tartózkodó magyar állampolgároknak azt javasolja, hogy figyeljék a japán hatóságok által közzétett óvintézkedéseket, és tartsák be őket. Bár Tokióban a sugárzás nem éri el az emberi szervezetre káros mértéket, de tekintettel az ottani ellátási körülmények általános romlására a minisztérium azt javasolja, hogy a magyar állampolgárok egyéni lehetőségeik szerint utazzanak biztonságos térségekbe.
Arra kérik egyúttal a magyarokat, hogy új tartózkodási helyükről és elérhetőségükről közvetlenül értesítsék hozzátartozóikat és a tokiói magyar nagykövetséget.
A tárca közleménye emlékeztetett: hétfőn a Tokiótól 250 km távolságra lévő Fukusima-I atomerőmű 4-es számú blokkja kigyulladt. Hozzátették: a japán hatóságok és a mentőcsapatok továbbra is mindent megtesznek a helyzet stabilizálása érdekében. Felszólították az erőmű 20 kilométer sugarú evakuációs területén maradt lakosságot, hogy azonnal hagyja el a területet, illetve a 20 és 30 kilométer közötti körzetben mindenki menjen zárt helyre.
Pataki Eszter, a Külügyminisztérium sajtófőosztályának vezetője kedden az MTI-vel azt közölte: a katasztrófa idején Japánban tartózkodó összes magyarral sikerült felvenni a kapcsolatot, mindannyian jól vannak.
Vasárnap még hét magyart kerestek, egy öttagú családot és további két embert. Pataki Eszter keddi tájékoztatása szerint utóbbiakkal, két egyetemistával még hétfőn sikerült felvenni a kapcsolatot, azóta pedig az öttagú családdal is érintkezésbe tudott lépni a magyar követség.
A Japánban pénteken bekövetkezett rendkívüli erejű földrengés fontos infrastruktúrák lerombolása mellett három japán atomerőművi telephelyet érintett súlyosabban. A japán kormány tájékoztatása szerint kedden is történt két robbanás a Fukusima-1 atomerőmű egy-egy reaktorában, hogy kigyulladt egy kiégett üzemanyagrudak tárolására szolgáló víztartály - a tüzet azóta eloltották -, és radioaktív anyag áramlik ki közvetlenül az atmoszférába. Az erőműnél óránként 400 milliszivert sugárzást mérnek. Évi 100 milliszivert radioaktív sugárzás már rákbetegséget okozhat a Nukleáris Világszervezet szerint.
(MTI-fidesz.hu)
|
|
|
Jelenleg nincs információ
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
|
|