A felvidéki magyar politikus emlékét a Nádor utca és Vécsey utca kereszteződésében lévő tér őrizné a jövőben. Az önkormányzat vezetése emlékeztetett arra, hogy a kezdeményezésről már három éve döntött az újpesti képviselő-testület, de nem továbbította jóváhagyásra a fővárosnak a szocialista városvezetés.
Az ötletgazda Wintermantel Zsolt (Fidesz) korábbi önkormányzati képviselő volt, aki most, immár polgármesterként ismét kezdeményezte a névváltoztatást a fővárosnál. A névadáshoz azonban meg kell változtatni a hatályos fővárosi rendeletet, amely szerint egy személyről csak egy közterületet lehet elnevezni Budapesten. A főváros ugyanis 2010 júniusában már rakpartot nevezett el Esterházy Jánosról. A Fővárosi Közgyűlés március 23-i ülésén ezért várhatóan módosítani fogják a szabályozást; a rendelettervezet szerint a névadási korlátozás a jövőben csak az egyes kerületeken belüli közterekre vonatkozna.
A IV. kerület névadási indítványa - az MTI értesülése szerint - várhatóan áprilisban kerülhet a fővárosi képviselők asztalára; Tarlós István főpolgármester ugyanis ekkor, "csomagban" terjeszt a közgyűlés elé több közterület-névmódosítást is.
A főváros korábban a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége vezetőinek a kérésére döntött arról, hogy a budai alsó rakpart Mozaik utca és az Árpád híd közötti szakasza gróf Esterházy János nevét viselje. Kérésüket azzal indokolták, hogy Esterházy János az 1940-es évek elején Szlovákiában fellépett a zsidóüldözések ellen, és sok zsidó ember életét mentette meg.