Carl Hamilton, a svéd bizottság elnöke a Parlamentben tartott megbeszélésen hangsúlyozta: Svédország egyetért a kezdeményezés céljával, a versenyképesség erősítésének gondolatával, de problematikusnak tartja egyebek mellett a felvetés módját, a francia-német elgondolás előzetes egyeztetéseket nélkülöző elővezetését.
Hörcsik Richárd (Fidesz), az Országgyűlés európai ügyek bizottságának elnöke kiemelte: a svéd és a magyar álláspont egybeesik. "Mi az adóversenyt támogatjuk, és nem támogatjuk a társasági adó harmonizációjára vonatkozó javaslatot" - jelentette ki. Braun Márton fideszes képviselő hozzátette: hosszabb távon a kiegyenlítésre kell törekedni, a tagországok azonban nem "ugyanarról a rajtvonalról indulnak a közös adópolitika kialakításában". Így például Magyarországnak a hatalmas adósságteher miatt minden lehetőséget meg kell ragadnia a tőkevonzó képesség növeléséért - fejtette ki.
A megbeszélésen nézetkülönbségekre is fény derült. Elsősorban a közös agrárpolitika (KAP) ügyében mutatkozott eltérés a svéd és a magyar álláspont között.
A magyar résztvevők azt hangsúlyozták, hogy a KAP ugyan reformra szorul, de a lényegi elemeken nem szükséges változtatni. Svéd oldalról ugyanakkor azt emelték ki, hogy a termelőknek folyósított közvetlen kifizetéseket csökkenteni kell, és a lehetséges minimumra kell szorítani az exporttámogatásokat, míg a KAP másik fő elemét, a vidékfejlesztést a fenntartható mezőgazdaság elvének jegyében erőteljesen fejleszteni kell.