ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

23 évvel ezelőtt alakult meg a Fidesz

Budapesten, a Bibó István Szakkollégiumban 1988. március 30-án 37 egyetemi és főiskolai hallgató, fiatal értelmiségi megalapította a Fiatal Demokraták Szövetségét (Fidesz). Az alapítók a következő nap nemzetközi sajtótájékoztatón jelentették be a független ifjúsági szervezet megalapítását. Egy héttel később a rendőrség figyelmeztette a Fidesz öt alapítóját - köztük Orbán Viktort és Kövér Lászlót -, hogy "tevékenységük illegális szervezet létrehozására irányul".
Létrehozva: 2011. március 30., 13:00 | Utoljára frissítve: 2011. március 30., 13:27
nyomtat küld

kapcsolódó
A Fidesz története

Fiatal Demokraták Szövetsége néven független ifjúsági szervezet alakult - adta hírül a Magyar Október Tájékoztatószolgálat Londonban 1988. április 1-én.

A beszámoló szerint a magyar társadalom demokratikus önszerveződése fontos új állomáshoz érkezett. "A független fórumok - egyesületek, klubok és baráti társaságok - már hosszabb ideje tevékenykednek, a környezetvédők nemrégiben közös koordinációs bizottságot hoztak létre, küszöbön áll az első független szakszervezetnek, a Tudományos Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének megalakulása, a mai napon pedig véget ért a KISZ - a Kommunista Ifjúsági Szövetség - több mint három évtizedes egyeduralkodó helyzete a magyar fiatalok képviseletében. Ma - április 1-jén - délután három órakor a szervezők sajtóértekezleten jelentették be egy új ifjúsági szervezet, a "Fiatal Demokraták Szövetsége" megalakulását - írja a Magyar Október Tájékoztatószolgálat.

A tájékoztatóra - Budára, a Bartók Béla úti "Ma Chérie" nevű eszpresszóba - meghívták az összes budapesti újságot és a független (szamizdat) folyóiratok szerkesztőit, valamint a külföldi tudósítókat. A hivatalos magyar lapok többsége nem képviseltette ugyan magát, de így is igen sokan, mintegy hetvenen vettek részt a sajtóértekezleten, ahol az új szervezet alapító tagjai közül Deutsch Tamás, Németh Zsolt, dr. Orbán Viktor és dr. Kövér László adott tájékoztatást, majd felváltva válaszoltak a feltett kérdésekre.

A Magyar Hírlap cikke szerint a rendőrség sem hagyta szó nélkül a fejleményeket. A lap arról számol be, hogy az illetékes rendőri szervek 1988. április 8-án figyelmeztették Andrási Miklós dunaújvárosi, Orbán Viktor szolnoki, valamint Csaba Iván, Kövér László és Rácz András budapesti lakosokat. A nevezetteket felhívták tevékenységük abbahagyására.

Gyurcsány Ferenc, a pécsi KISZ-szervezet titkáraként 1988. augusztus 17-én úgy fogalmazott: "Úgy vélem, hogy a KISZ-nek politikai eszközökkel kell fellépnie az általa elfogadhatatlannak tartott törekvések ellen, politikai munkával kell elszigetelni az esetlegesen megalakuló Fidesz csoportokat."

(Magyar Október Tájékoztatószolgálat, Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések