fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
OECD konferencia: be kell indítani a növekedést!
2011. április 7., 13:59
A fejlődés forrását a gazdaságban kell keresni, Magyarország nem fél a versenytől, a hangsúlyt a munka tiszteletére, a termelésre kell helyezni - jelentette ki Demján Sándor a BIAC fennállásának 50. évfordulója alkalmából rendezett nemzetközi konferencián.

A növekedés beindítása, a termelési kapacitások bővítése és a piacok nyitottsága mellett, illetve a protekcionizmus ellen emelt szót Angel Gurría, az OECD főtitkára csütörtökön Budapesten. A fejlett államokat tömörítő Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet OECD) és a munkaadókból álló üzleti és ipari tanácsadó testülete, a BIAC fennállásának 50. évfordulója alkalmából rendezett nemzetközi konferencián Gurría méltatta a BIAC szerepét. Elmondta: a tanácsadó testület fontos partnere az OECD-nek, hozzájárul ahhoz, hogy a szervezet állásfoglalásaiban, tanulmányaiban a legjobb megoldásokat tudja ajánlani.

Futó Péter, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) elnöke azt hangsúlyozta, hogy a fenntartható növekedés a kutatás-fejlesztés-innováció nélkül elképzelhetetlen, a tudománynak a gazdasági növekedéshez is hozzá kell járulnia.

Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) ügyvezető elnöke pedig azt emelte ki, hogy a fejlődés forrását a gazdaságban kell keresni, Magyarország nem fél a versenytől, a hangsúlyt a munka tiszteletére, a termelésre kell helyezni.

A konferencián Charles P. Heeter, a BIAC elnöke hangsúlyozta, hogy a vállalkozások nagyra értékelik az OECD tevékenységét, amelyet a nemzetközi együttműködésért tesz, és ebben a munkában továbbra is partneri szerepet kívánnak betölteni.

A konferencia szünetében tartott sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva Angel Gurría úgy vélekedett, hogy az Európai Unióban nincs adósságválság, de néhány országban pénzügyi gondok vannak. A sajtótájékoztatón Demján Sándor kérdésre válaszolva közölte: az Európai Unió tagországainak többségében kötelező kamarai regisztráció van. Amennyiben ezt Magyarországon is bevezetnék, a vállalkozások terhe akkor nem növekedne, ha a cégek csak minimális összegű regisztrációs díjat fizetnének, és az ipari és kereskedelmi kamarák az szolgáltatásaikért kapott állami és vállalkozói bevételből működnének. Arra a kérdésre, hogy milyen intézkedésekkel lehetne a foglalkoztatás növelni, Demján Sándor kifejtette: a kormány intézkedéseinek a termelést kellene preferálnia, akár állami vállalatok alapításával, illetve a kis- és középvállalkozások tőkéhez juttatásával.

(MTI-fidesz.hu)