- Kolláth György szerint a kormánypártok elmulasztották hatályon kívül helyezni a jelenlegi alkotmányt. Formailag hány alaptörvényünk lesz január 1-jétől?
- Az alkotmányjogász téved, mivel hamarosan kétharmados törvényben fogjuk rendezni a jelenlegi alkotmány hatályon kívül helyezésére, illetve az új alaptörvény hatálybalépésére vonatkozó átmeneti szabályokat, és ebben fogjuk ezt a kérdést tisztázni. Természetesen 2012-től egyetlen alaptörvénye lesz Magyarországnak.
- Néhány hete egy belga alkotmányjogász arra figyelmeztetett, hogy a határon túli magyarokért való felelősségvállalás rögzítését egyes országok saját belügyeikbe való beavatkozásként értelmezik majd. Ki tudnak védeni ilyen és ehhez hasonló támadásokat is?
- Meggyőződésem szerint igen. A miniszterelnök úr még az alkotmány vitájának megkezdése előtt végigjárta a környező országokat, és a határon túli magyarok ügyével - beleértve a kettős állampolgárságot - kapcsolatban sikerült olyan egységet kovácsolnia, amire nem volt példa az utóbbi nyolcvan évben. Megbeszéltük a médiatörvény elfogadása utáni események tanulságait, és ennek eredményeként úgy gondolom, hogy az alkotmány elfogadása után a kormányzati kommunikáció a Közigazgatási és lgazságügyi Minisztérium, illetve a frakció jól dolgozott együtt az utóbbi napokban.
Az interjú további részében Lázár János beszélt arról is, hogy ígérete szerint "letakarítják a pályát" azoktól, akik úgy érzik, hogy nekik kell rendet tenni az állam helyett. Szerinte a Jobbik káoszt szeretne teremteni az országban azért, hogy hatalmat szerezhessen. Lázár János elárulta: szívesen folytatná a Fidesz országgyűlési képviselőcsoportjának vezetését, de erre még nem érkezett felkérés Orbán Viktortól. Hamarosan minden magyar állampolgár nyomtatott formában is kézhez kapja az új alaptörvényt - a teljes interjút a Magyar Nemzet szerdai számában olvashatja, melyből további részleteket is megtudhat.
Cikk: | Lázár: Megadjuk a szavazati jogot a határon túli magyaroknak |