ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Kocsis: A kormány rendet akar és rendet is fog tartani

Az ellenzéki pártok mára eljutottak oda, abban váltak érdekeltté, hogy az országban káosz legyen. A Fidesz és a kormány ezzel szemben rendet akar és rendet is fog tartani - nyilatkozta a gyöngyöspatai események kapcsán Kocsis Máté fideszes országgyűlési képviselő, a parlament rendészeti bizottságának elnöke a Duna Televízió reggeli műsorában csütörtökön. A politikus arról is beszélt: a kormányzat célja bevezetni az egységes öregségi nyugdíjkorhatárt minden szakmában és ágazatban. A rendkívül veszélyes munkát végzők - fegyveres és rendvédelmi dolgozók - esetében azonban valamiféle kompenzációra szükség lesz, ami viszont nem lehet a nyugdíj. A kompenzáció ügyét egy évnél rövidebb idő alatt is rendezni lehet Kocsis Máté szerint.
Létrehozva: 2011. április 28., 11:29 | Utoljára frissítve: 2011. április 28., 12:05
nyomtat küld

Ma azt mondani a Jobbik részéről, hogy nincs közük a gyöngyöspatai történésekhez, a Véderőhöz, lassan már a polgárőr egyesülethez sem - teljesen hiteltelen - nyilatkozta a Reggel a Dunán stúdiójában Kocsis Máté. A politikus szerint az ellenzéki párt "rájött, hogy rossz fát tett a tűzre", és most megpróbál a helyzetből kimenekülni.

A fideszes politikus állította: ők már jóval korábban figyelmeztettek, hogy ha bárki gerjeszteni kezdi az egyébként valóban meglévő indulatokat, az oda fog vezetni, ami végül Gyöngyöspatán történt. Március eleje óta mondjuk, hogy az a megoldási javaslat, amit az ellenzéki pártok kínálnak, nem megfelelő, nem törvényes és nem jogállami. Valamennyi ellenzéki párt eljutott oda, abban váltak érdekeltté, hogy az országban káosz legyen. Más-más szempontból ugyan, de gerjesztik az indulatokat, az MSZP is, az LMP is. A Fidesz és a kormány ezzel szemben rendet akar és rendet is fogunk tenni - tette hozzá Kocsis Máté.

A kormánypárti politikus az ellenzéki állításokra, miszerint a kormány "nem tesz semmit", úgy reagált: nem tudja, mit értenek az ellenzékiek a semmi alatt. A szabálysértési törvény tavalyi szigorítása, az ezernyolcszáz új rendőr, a múlt héten hozott kormányrendelet, amely bezárja a kiskaput a törvénytelenül működő polgárőr egyesületek előtt, a Btk. avagy a polgárőr törvény kilátásban lévő szigorítása - mindezt nem nevezném semminek - szögezte le a fideszes parlamenti képviselő.

Kijelentette: ismerik a problémákat, és tudják is kezelni a helyzetet; nincs szükségük arra, hogy az ellenzéki pártok alternatív és rossz, sokszor törvénytelen megoldási javaslatokat kínáljanak.
A múlt heti kormányrendeletből Kocsis Máté kiemelte, hogy százezer forintig büntethető az, aki polgárőrként nem, vagy nem az előírt módon teljesíti a rendőrséggel szemben előírt egyeztetési kötelezettségét.

A Btk. szigorítása pedig az egyenruhás bűnözésnek nevezhető új élethelyzetet próbálja majd rendezni - a Fidesz frakciója ezt támogatni is fogja - mondta a politikus. A tervek szerint két év szabadságvesztéssel lesznek büntethetők azok a szervezetek és személyek, akik másokban félelmet, riadalmat keltve, a közrend fenntartásának látszatát ébresztő jogosulatlan tevékenységet folytatnak. Akik mindezt nem a közrend fenntartására irányuló tevékenység keretében teszik, három évig terjedő szabadságvesztéssel lesznek büntethetők - hangzott el az interjúban.

Kocsis Máté szerint nem lesz túl nehéz egzakt módon megállapítani, hogy kik azok, akik félelmet kívánnak kelteni.

Kérdésre válaszolva a fegyveres és rendvédelmi szervezeteknél dolgozók korkedvezményes nyugdíjának megszüntetési tervéről is beszélt Kocsis Máté. Mint mondta, a kormányzat fontosnak tartja minden területen bevezetni az általános öregségi nyugdíjkorhatárt. Ami nem jelenti azt - bár ezt a tévhitet szerinte széles körben sikerült elterjeszteni - , hogy egy hatvanas éveihez közeledő tűzoltónak létráznia vagy vonulnia kellene. Ezen személyek áldozatos és valóban veszélyes munkáját díjazni kell - ezt a kormányzat meg is teszi -, de ennek a formája nem lehet a nyugdíj. Anyagilag vagy bármi más módon viszont kompenzálni kell a rendkívül veszélyes munkavégzést, ez sosem volt vita tárgya - tette hozzá Kocsis Máté, aki nem tapasztal állóháborút a szakszervezetek és a Belügyminisztérium közötti tárgyalások kapcsán.

A kérdésre, hogy az említett kompenzációhoz szükséges források miből és főként mikorra teremthetők elő, a fideszes politikus úgy reagált: ha az ország gazdasági állapota és gazdaságpolitikája a mostani irányba megy tovább, akkor egy éven belül el lehet rendezni ezt az ügyet, de inkább korábban.

(dunatv-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések