A munkahelyteremtés és az államadósság csökkentése áll a kormány gazdaságpolitikájának középpontjában, és ha tetszik a szocialistáknak, ha nem, az elmúlt egy évben komoly sikereket kellett elérni - reagált Szijjártó Péter Török Zsolt, az MSZP szóvivőjének keddi nyilatkozatára, miszerint a jelenlegi állami vezetés olyan eredményeket tüntet fel saját érdemeként, amelyek az előző kormányoknak köszönhető. Szijjártó hozzátette: kormányváltáskor az országot a szakadék széléről kellett visszarángatni, annak a szakadéknak a széléről, amelybe majdnem belelökték az elmúlt nyolc évben a szocialisták.
A miniszterelnök szóvivője úgy folytatta, amikor a második Orbán-kormány átvette az ország irányítását, a költségvetésbe "hazug, hamisított módon" 3.8 százalékos hiány volt beírva. Ha a fideszes vezetés már a ciklus legelején nem tett volna meg olyan lépéseket, mint például a válságadó, a bankadó bevezetése, vagy költségvetési zárolások, akkor ez a hiány 7 százalékos lett volna - hangsúlyozta Szijjártó.
Az euró bevezetésének lehetséges időpontjáról a fideszes politikus elmondta, a jelenlegi feltételrendszerek mellett, és a gazdasági folyamatokat figyelve 2020 lehet az a reális dátum, amikor Magyarország az euróövezethez csatlakozhat. Azonban az is látszik, ezek a feltételek változnak, változhatnak, hiszen az euró plusz paktum során is olyan új előírásokat, egyezségeket rögzítettek a pénznemet már bevezetett országok, amelyekről korábban nem volt szó. Ilyen például az adóharmonizáció, amely ellentétes a magyar nemzeti érdekkel, mivel Magyarország komoly versenyelőnyre tehet szert az adóverseny során, így ebben érdekelt - mondta Szijjártó.
Kiemelte: a legfontosabb cél, hogy az államadósságot jelentős mértékben csökkentse a kormány, azaz a GDP 65-70 százalékára mérsékelje 2014-ig. Ezzel a versenyképesség visszanyerésének érdekében egy nagyon komoly lépést sikerülne tenni - fűzte hozzá.
A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara napokban közzétett felmérése kapcsán a kormánypárti politikus arról is beszélt: egyetlen vállalat sem örült a különadók kivetésének, ugyanakkor a válságadók kifejezetten a szolgáltatási és a pénzügyi szektorra vonatkoznak. A termelő szektort - ahol a német vállalatok döntő többsége jelen van - egyáltalán nem sújtja a válságadó. Ennek szektornak a legnagyobb a munkahelyteremtő képessége, itt már jelentős megállapodások születtek a magyar kormány és német nagyvállalatok között - jelentette ki Szijjártó, példaként említve az Audi és az Opel magyarországi beruházásait.
A miniszterelnök szóvivője ezzel kapcsolatban felidézte Orbán Viktor kormányfő és Angela Merkel német kancellár találkozóján elhangzottakat, miszerint a német vállalatok komoly szövetségesei Magyarországnak.
Cikk: | Szijjártó: Helyesnek bizonyult a gazdaságpolitika |
Cikk: | "Az Ab döntése ellentétes az emberek igazságérzetével" |
Cikk: | Színvonal alattiak és szakmaiatlanok Török szavai |