FIDESZ.HU > Hírek > Önkormányzat |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Hűtlen kezelés miatt feljelentés Csepelen
|
|
Hűtlen kezelés bűntettének illetve sikkasztás bűntettének alapos gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen tett feljelentést Németh Szilárd, Csepel polgármestere. A feljelentésben érintett cég akkori résztulajdonosa az MSZP csepeli önkormányzati képviselője. |
|
Létrehozva: 2011. május 11., 16:11 | Utoljára frissítve: 2011. május 12., 10:18 |
2010 tavaszán Németh Szilárd ügyészségi feljelentést tett Császár Mihály korábbi csepeli rendőrkapitány lakáshoz jutásával kapcsolatban, amely a "csepeli lakásmutyi botrányként" híresült el. Az őszi választások után az önkormányzat új, Fidesz-KDNP-s vezetése visszaéléseket vizsgáló bizottságot hozott létre, amely már jóval több visszás vagy bűncselekmény-gyanús ügyet derített fel.
A bizottság javaslatai alapján a csepeli önkormányzat több újabb feljelentést tett. Jelenleg közel harminc, a korábbi MSZP-s vezetést érintő bűncselekmény-gyanús ügy kivizsgálása van még folyamatban.
A Németh Szilárd polgármester által kedden benyújtott feljelentés előzménye, hogy 2009-ben nyílt pályázat keretében alakítottak ki a csepeli Gróf Széchenyi István Általános Iskola sportudvarán egy műfüves futballpályát. Egyetlen induló volt erre a projektre, az is nyerte meg a pályázatot. A nyertes cég tulajdonosai között ott volt Takács Krisztián, a csepeli MSZP tagja is, aki ma már a párt kerületi frakciójának önkormányzati képviselője.
A rendelkezésre álló adatok szerint a beruházás eleve nem a szerződésben előírt és meghatározott műszaki tartalommal teljesült. A műfüves pálya a kivitelezés után az önkormányzat 100%-os tulajdonába került, az üzemeltetésre pedig 10 éves időtartamra a nyertes pályázó kapott lehetőséget.
A nyertes cég ezek után az önkormányzat tulajdonába került egyik vagyonelemet - a sajátjaként feltüntetve - eladta az önkormányzat részére. Azzal, hogy az érintett cég a gyanú szerint az önkormányzat tulajdonát az önkormányzatnak értékesítette, az ebből befolyt pénzt pedig a sajátjaként kezelte, több millió forintos vagyoni kár érhette a csepeli önkormányzatot, illetve a csepeli gyerekeket, hiszen ez az összeg az oktatási ágazat költségvetéséből került felhasználásra.
Az MSZP által vezetett csepeli önkormányzat 2005-2010 között 10,1 milliárd forintos vagyonvesztést szenvedett el. A költségvetési hiány 2010 októberére olyan magasra emelkedett, hogy a kerület működőképessége közvetlen veszélybe került. Csepel új, Fidesz-KDNP-s vezetése az elmúlt fél évben közel kétezer millió forinttal csökkentette az önkormányzat működési kiadásait, megszüntetve ezzel a közvetlen csődhelyzetet.
A kiadások ilyen mértékű csökkentése mégis a szolgáltatások szinten tartásával, esetenként a színvonal növelésével sikerült. Ezt azért lehetett megtenni, mert a szolgáltatásokért korábban számtalan esetben a reális ár sokszorosát kellett kifizetni. A csepeli önkormányzat új vezetése az ilyen szerződéseket megszüntette, ahol pedig reális esélyt lát további visszaélések és bűncselekmények bizonyítására, újabb feljelentéseket tesz. Az önkormányzat vezetése ezzel eleget tesz két fontos választási ígéretének, az elszámoltatásnak és a költségvetés rendbetételének. Mindez elengedhetetlen feltétel ahhoz, hogy Csepel ismét Budapest sikeres és fejlődő kerületei közé tartozzon.