FIDESZ.HU > Vélemények > Interjú |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Szerkezetében nem változik a különadóról szóló törvény
|
|
Az ismét beterjesztendő jogszabály hatálya minden közszereplőre kiterjed, és maradnak az összeghatárok is - mondta Lázár János a Fidesz frakcióvezetője a 180 percben hétfőn. |
|
Létrehozva: 2011. május 10., 18:06 |
Szerkezetében nem változik a 98 százalékos különadóról szóló törvény, amely hétfőn ismét a parlament elé kerülhet - jelentette be hétfő reggel a Kossuth Rádió reggeli műsorában Lázár János frakcióvezető. A 2010-es végkielégítések adóját szabályoznák újra, miután az alkotmánybíróság pénteken megsemmisítette a jogszabály több évre visszamenőleges hatályát.
A bírák az emberi méltóságból vezették le a végkielégítések visszamenőleges különadójának alkotmányellenességét: a határozat szerint nem adóztathatók olyan bevételek, amelyeket bevallással lezárt adóévekben, törvény alapján szereztek a jogosultak, és esetleg jóhiszeműen el is költöttek.
A Fidesz frakcióvezetője korábban az ország érdekeivel ellentétes döntésnek minősítette a határozatot, és közölte: nem mondanak le a különadóról. A képviselőknek kevesebb mint két hetük van arra, hogy módosítsák a törvényt, a személyijövedelemadó-bevallás május huszadikai határideje előtt.
Lázár János a Kossuth Rádió hétfő reggeli műsorában elmondta: az ismét beterjesztendő törvényben az összeghatárok ugyanazok maradnak, és a jogszabály hatálya minden közszereplőre kiterjed majd. Eddig egyébként egymilliárd 80 millió forintnyi különadó érkezett az adóhatósághoz, és a politikus megismételte: azt kérik, senki ne igényelje vissza a befizetéseket, inkább ajánlja fel jótékony célra. A frakcióvezető hangsúlyozta azt is: a Fidesz nem mond le arról, hogy valamilyen formában elszámoltassa azokat az embereket, akik felvették ezeket a végkielégítéseket, ám tudomásul kell vennie az Alkotmánybíróság kijelölte a határokat.
Ugyanakkor megismételte: az ország érdekével ellentétes döntés született, mert ezeknek végkielégítéseknek vissza kellett volna kerülniük a közös kasszába, a törvényhozásnak pedig példát kellett volna statuálnia, hogy ilyen gazdasági helyzetben, ilyen társadalmi körülmények között ilyen kifizetésekre nincs lehetőség. A frakcióvezető hozzátette: az állam minél több helyen érvényesíteni akarja igényét ezekre a pénzekre, akár peres úton is.