A frakcióvezető leszögezte: olyan ügy mögé nem áll, amelyben részben vagy egészben nem hisz. Ezeket a frakcióval, a miniszterelnökkel és a kormánnyal részletesen át szokták beszélni.
A kötelező áramátvételi rendszerrel kapcsolatban kifejtette: megtehette volna, hogy más képviselőre szignálja az ügyet, de nem szereti egyetlen képviselőtársát sem a falnak vezetni. Hozzátette: nem olyan típusú ember, aki a saját politikai jövője miatt másokra sózza a kellemetlen ügyeket.
A rendvédelmi dolgozók korkedvezményes nyugdíját érintő döntéssel kapcsolatban úgy fogalmazott: még a hétvégén is zajlottak egyeztetések, mert mindenféleképpen fontosnak tartotta, hogy minél hamarabb határozzák meg, hogy kire fog vonatkozni. Egy régi kiváltság felszámolása mindig érdekeket sérthet - hangsúlyozta Lázár. Magyarázatképpen kifejtette: egyrészt Magyarország bizonyos részein vannak közbiztonsági problémák, ahova rendőrök kellenek. Másrészről három és fél millió ember tartósan nem tud önmagáról és még hat és fél millió társáról gondoskodni.
Hozzátette: húsz éve nem tudjuk megoldani azt a problémát, hogy folyamatosan csökken az aktívak és nő az inaktívak száma. Azt az elvet mindenhol érvényesíteni kell, hogy aki tud, az munkaképességének és egészségének megfelelő mértékben dolgozzon - szögezte le az origónak adott interjújában a frakcióvezető.
Arra a kérdésre, hogy mennyire volt nehéz a frakción belüli vitákat mederben tartani, Lázár úgy reagált: sokat jelent ilyenkor, hogy rendelkezik helyi politikai tapasztalattal. Minden vitának teret és helyet biztosítok a frakcióban - fűzte hozzá.
Az önkormányzatok világáról szólva Lázár kiemelte: ezen a területen nagyon sok konfliktus van; a kormánynak, a pénzügyeseknek, az önkormányzatoknak más az álláspontja. Más az érdeke a falvaknak, mint a megyei jogú városoknak, a megyéknek, mint a nagyobb városoknak, Budapestnek, mint a kerületeknek. Rengeteg érdekellentét szövi át az önkormányzatok világát. Minden hétfőn leül 70-80 parlamenti képviselő, és az éjszakába nyúlóan beszélgetünk. Ezek az egyeztetések kellenek ahhoz, hogy mederben tudjuk tartani az említett vitákat, indulatokat - mutatott rá.
A semmisségi törvényről Lázár elmondta: a képviselők voltak azok, akik azt hangoztatták, hogy rendőri szempontok ide vagy oda, "mi elsősorban azoknak szeretnénk elégtételt szolgáltatni, akiket 2006 őszén a hatalom megalázott."
A nemzetközi sajtóvisszhangokat firtató kérdésre válaszolva a frakcióvezető kifejtette: nem mérték fel annak a jelentőségét, hogy a világ az elmúlt években jelentősen megváltozott. Az, hogy Magyarország az EU tagja, többet jelent egy szerződésnél - emelte ki.
Hozzátette: ez jelenti azt is, hogy egy közös gazdasági és társadalmi erőtérben vagyunk, ahol a mi mozgásunknak van következménye, és mások figyelnek erre. A politikai belháború más hadszínterekre is kivihető, a szocialisták és az LMP is ezt csinálja: nem a belső frontokon vívja meg a csatákat, hanem próbál bennünket harcra kényszeríteni a külső hadszíntereken. Ez az európai politikához teljes egészében hozzátartozik, ezt más pártok is művelik, még ha nem is tartom a nemzet vagy az ország szempontjából helyesnek - fogalmazott a fideszes politikus.
A teljes interjút az origo.hu-n olvashatja.