Brüsszelben szerdán kiadott közleménye szerint a vitában Kósa kiemelte: széleskörű, frakciókon átívelő, innovatív szemléletű összefogásra van szükség a fogyatékos emberek érdekében, beleértve az akadálymentes környezethez és szolgáltatásokhoz, a speciális kommunikációs megoldásokhoz vagy az inkluzív oktatáshoz való hozzáférés tekintetében.
Hangsúlyozta: megtiszteltetésnek érzi, hogy mind a jelentés elkészítőjeként, mind pedig az EP első siket tagjaként közel 80 millió fogyatékossággal élő európai embert képviselhet. Hozzátette: "Ez a jelentés nem készülhet el mindazon képviselőtársaim segítsége nélkül, akik párthovatartozástól függetlenül elkötelezettséget tanúsítottak a fogyatékosságügy kapcsán s módosító javaslataikkal hozzájárultak ehhez a munkához ."
A jelentéstervezet a közlemény szerint számos újító megközelítést tartalmaz a hagyományosnak tekinthető foglalkoztatáspolitikai kérdések mellett. Egyenlő esélyű hozzáférést szorgalmaz a szolgáltatások, az akadálymentes környezet és a korszerű infokommunikációs megoldások (például GPS-alapú, közlekedést támogató megoldások, jelnyelvi szolgáltatások online használata, feliratozás támogatása) területén. Emellett olyan információs, oktatási és képzési rendszerekben gondolkodik, amelyek a társadalmi befogadást célozzák, bevonják a családokat, egyenlő esélyeket biztosítanak a munkahelyeken is.
Cikk: | Méltányos bánásmód a fogyatékossággal élők számára |