ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Hazánk támogatja a Nyugat-Balkán integrációs törekvéseit

Támogatóan nyilatkozott Martonyi János arról az elképzelésről, hogy az Európai Bizottság időben egy kicsit előbbre hozza az EU-ba törekvő nyugat-balkáni országok értékelését, és így már októberben megszülethet a brüsszeli uniós végrehajtó testület véleménye.
Létrehozva: 2011. június 20., 09:56 | Utoljára frissítve: 2011. június 20., 10:11
nyomtat küld

A magyar diplomácia irányítója hétfőn az EU-országok külügyminisztereinek luxembourgi tanácskozására érkezve az MTI-nek azt mondta: ha októberre elkészülnek az értékelések, és ezek pozitívak lesznek, akkor esély nyílhat arra, hogy Szerbia nem csupán a tagjelölti státust kapja meg, hanem egyben ki is tűzik a csatlakozási tárgyalások megkezdésének időpontját. A már tagjelölt Montenegró esetében pedig a második döntés, vagyis az időpont kitűzése történhet meg.

Stefan Füle bővítési EU-biztos a Die Presse című osztrák lap szombati számában úgy nyilatkozott, hogy az Európai Bizottság ősszel akár három nyugat-balkáni ország esetében is a csatlakozási tárgyalások megkezdését javasolhatja, bár erre "nincs garancia".

Szerbia és Montenegró mellett a harmadik szóban forgó állam Macedónia, amellyel csak ezért nem kezdődhetnek meg egyelőre a csatlakozási tárgyalások, mert Görögország - amelynek szintén van egy Macedónia nevű tartománya - történelemértelmezési okokból ezen a néven nem hajlandó elismerni a volt jugoszláv tagköztársaságot.

Martonyi János ezért Macedónia vonatkozásában óvatosságra intett, bár hozzátette, hogy a macedón-görög névvitában a felek közlése szerint az álláspontok már "nagyon közel" vannak egymáshoz. A hétfői luxembourgi EU-külügyminiszteri tanácskozáshoz kapcsolódóan kora este külön megbeszélést tartanak az uniós tárcavezetők a nyugat-balkáni országok külügyminisztereivel, ezzel is hangsúlyozva, hogy az unió fontosnak tartja a térség államaival folytatott intenzív párbeszédet.

A magyar külügyminiszter magának az uniós miniszteri tanácskozásnak a napirendjén szereplő témákkal kapcsolatban az MTI-nek elmondta: közös állásfoglalás készül Fehéroroszországról, ahol az utóbbi időben mind aggasztóbb a helyzet. Szó van a Minszkkel szembeni szankciók megerősítéséről - közölte. Az Európai Unió Fehéroroszországra vonatkozó állásfoglalása meglehetősen világos, határozott, egyértelmű üzenetet és bírálatot fog tartalmazni - fogalmazott Martonyi János.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések