FIDESZ.HU > Hírek > Önkormányzat |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Erején felül segít Komárom-Esztergom megye
|
|
A Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Szent Borbála Kórháza sikeres pályázatot nyújtott be a Környezet és Energia Operatív Program és a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretében kiírt pályázati felhívásokra. Az Európai Uniós támogatással megvalósuló projektek Támogatási Szerződései ez év májusában aláírásra kerültek, melynek tényét hétfőn jelentette be Popovics György a Komárom-Esztergom megyei közgyűlés elnöke, Bencsik János Klíma-és Energetikaügyi államtitkár és Schmidt Csaba Tatabánya polgármestere. |
|
Létrehozva: 2011. június 20., 12:05 | Utoljára frissítve: 2011. június 20., 12:18 |
A KEOP-5.3.0/B/09 Épületenergetikai fejlesztések megújuló energiaforrás hasznosítással és a TIOP-2.2.4/09/1 Struktúraváltoztatást támogató infrastruktúrafejlesztés a fekvőbeteg-szakellátásban elnevezésű pályázatokban megvalósuló fejlesztések a projektnyitó rendezvényen kerültek ismertetésre.
Az eseményen megjelenteket a kórház főigazgatója, dr. Kovács József köszöntötte, aki összefoglalta az intézmény tervezett fejlesztéseit.
Bencsik János államtitkár a KEOP pályázat legfőbb eredményének tartotta, hogy segítségével megvalósulhat a Szent Borbála Kórház Manuális pavilonjának energetikai rekonstrukciója.
A '80-as évek elején házgyári technológiával épült tömbön láthatók az akkori építkezési mód előnyei, hátrányai. Ennek megfelelően elsődleges volt, hogy a funkciónak megfeleljen, de az energetikai szempontok másodlagosak voltak. A komplexum megépítése óta nem részesült felújításban, ami előrevetíti azt a tényt, hogy a korszerűsítés elkerülhetetlenné vált. A TIOP pályázat keretében a meglévő 1980-as években épült központi tömb átépítésével és bővítésével lehetővé válik egy hatékonyabb, gazdaságosabb működés a korszerű technológiák és eszközök alkalmazásával (MRI, CT, direkt digitális felvételi állomások), valamint a betegutak jelentős racionalizálásával. Az épületben elsődlegesen új fekvőbeteg osztályok (+160 ágy), radiológiai állomások (CT, MRI) műtők, intenzív osztály és egy központi gyógyszertár kerülnek kialakításra. Jelentős orvostechnológiai, épületgépészeti és informatikai fejlesztésre is sor kerül, melyek az orvosok mindennapi munkáját nagymértékben segítik, könnyítik.
Schmidt Csaba polgármester beszédében kitért ennek a problémának a megoldására, melyről már a megye a város és a kórház vezetője egyeztető tárgyalásokat folytatott, s amely az ideköltöző orvosok lakhatási problémáját hivatott megoldani. A felszabaduló épületek esetleges eladásából származó bevétel pedig a megye terheit csökkentené.
A megyei közgyűlés elnöke a beruházások jelentőségét hangsúlyozta. Kiemelte: a két nyertes pályázatnak, s a csaknem 5,5 milliárdos beruházásnak köszönhetően javul az ellátás színvonala, a megyénkben élők megelégedésére. A megyei elnök nem titkolta, hogy a csaknem 800 milliós önrész nagyon nagy teher a megyei költségvetésnek, hiszen nehéz gazdasági körülmények között kénytelen létezni az önkormányzat. De elkötelezett a beruházás mellett, hiszen mindennél fontosabb, hogy a megyénkben élők megfelelő, a XXI. század elvárásainak megfelelő egészségügyi ellátást kapjanak. "Erőnkön felül" mindent megteszünk, hogy 2013. őszére ezen beruházások megvalósuljanak - hangsúlyozta.