FIDESZ.HU > Hírek > Önkormányzat |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Elkészült a "somogyi Semmelweis Terv"
|
|
Elkészült a Somogy megye egészségügyi ellátórendszerének átszervezéséről szóló tanulmány; a koncepciót, a megyei közgyűlési elnök megfogalmazása szerint a "Semmelweis Terv somogyi vázlatát" kedden ismertették az érintett önkormányzatok és kórházak vezetőivel Kaposváron. |
|
Létrehozva: 2011. június 28., 19:30 | Utoljára frissítve: 2011. június 29., 10:25 |
Gelencsér Attila (Fidesz), a megyegyűlés elnöke, országgyűlési képviselő azt mondta: nem akarták megvárni, hogy a központi kormányzat, illetve az egészségügyi kormányzat találja ki a rájuk vonatkozó részt, hanem szerettek volna ennek elébe menni, és Szócska Miklós államtitkár asztalára "egy somogyi Semmelweis Tervet letenni".
A Dél-dunántúli Regionális Egészségügyi Tanács elnöke hozzátette: ez egyedülálló, nem hallott arról, hogy Somogyon kívül más megyében is készült volna hasonló terv.
Mi most a magunk érdekei és a saját magunk somogyi szempontjai alapján próbáltuk megrajzolni az egészségügy tekintetében a saját jövőnket - fogalmazott Gelencsér Attila.
Közlése szerint a koncepció egy féléves munka eredménye, azt egy az önkormányzat által felkért szakértő állította össze, miután végigjárta az intézményeket és összegyűjtötte a szükséges információkat.
Mint mondta, annak alapján, amit ők tudnak, ez a munka kész. Gelencsér Attila megjegyezte: "azért mondom, hogy amit mi tudunk, mert a Semmelweis Terv kormány általi elfogadása még féloldalas". Bizonyos kérdéseket a kormánydöntés még nyitva hagyott, ezért a somogyi egészségügyi ellátórendszer átszervezésével kapcsolatos elképzeléseket is csak akkor tudják véglegesíteni, ha végleges kormánydöntés lesz - tette hozzá.
Moizs Mariann, a Kaposi Mór Oktató Kórház stratégiai igazgatója hangsúlyozta: a koncepcióban minden működő és meglévő somogyi intézmény megtartásával és megmaradásával számolnak, a nekik legjobban megfelelő funkcióval. (Somogyban hét járóbeteg- és a négy fekvőbeteg-ellátó működik; Kaposváron, Nagyatádon, Marcaliban és Siófokon van kórház.
A tanulmányt készítő Dózsa Csaba egészségpolitikai szaktanácsadó a fejlesztés fő irányait a mentés és a sürgősségi ellátás szervezésében jelölte meg. E mellett fontosnak tartja az egészségmegőrző programokat, melyek a kórházak és a szakrendelők leterheltségén csökkenthetnek.