FIDESZ.HU > Hírek > Európai Unió Nyomtatás
Ablak bezárása
Sokoldalú szakmai sikerek a fogyatékossággal élők érdekében

Az Európai Parlament Foglalkoztatási és Szociális Bizottsága szerdán elsöprő többséggel szavazta meg Kósa Ádám és Pelczné Dr. Gáll Ildikó fideszes EP-képviselők módosító javaslatait, melyek a fogyatékossággal élő emberek nagyobb fokú társadalmi befogadását célozzák. Kósa Ádám az ülés után kiemelte, hogy az idősödő európai társadalom számára az oktatáspolitikai és az önálló életvitelbeli kihívások kezelésében megkerülhetetlen lesz a több tízmillió fogyatékossággal élő ember valós integrációja. Ennek elősegítése érdekében pedig korábban kevésbé ismeret területeken is határozott lépéseket kell tenni.

Létrehozva: 2011. július 14., 10:52 | Utoljára frissítve: 2011. július 14., 10:53

Kósa Ádám mai módosító indítványai több olyan jelentésre és témára terjedtek ki, melyeknél korábban kevésbé vetődtek fel a fogyatékossággal élő emberek igényei. "A szemléletváltás jegyében egye nagyobb hangsúlyt kell fektetni a korai társadalmi befektetésre és a kirekesztődés megelőzésére" - hangsúlyozta Kósa. Az Európai Parlament első siket képviselője az iskolai lemorzsolódás felszámolására irányuló jelentéstervezet kapcsán arra is rámutatott, hogy a fogyatékossággal élő gyermekek jellemzően nem fogyatékossággal élő szülők gyermekei, ennél fogva több segítséget és információt kell nyújtani a kiszolgáltatott és tájékozatlan családoknak. A fogyatékosság nem egyéni állapot és probléma, hanem egy helyzet és ezen mind a tágabb, mind pedig a szűkebb környezetnek van tennivalója. "Ne felejtsük el, hogy történelmi léptékkel mérve nem is olyan régen még a szemüvegre szorulók is hátrányban voltak az oktatás területén" - hangoztatta a néppárti politikus.

Ennek a szemléletváltásnak a jegyében a közbeszerzésekre vonatkozó uniós szabályozás kapcsán Kósa Ádám és Pelczné Dr. Gáll Ildikó közös módosító indítványát is nagy többséggel támogatták a képviselők. A közös javaslat azt célozza, hogy a közbeszerzésekre vonatkozó EU-s szabályok felülvizsgálatánál nagyobb hangsúly kerüljön az ajánlatkérésre, illetve a beszerzések vonatkozásában nagyobb mértékben érvényesítsék a fogyatékossággal élő emberek szempontjait a hozzáférhetőségük javítása érdekében.