A kémbotrány feltárásában közreműködő szolgálatokról, a rendvédelmi érdekvédőkkel folytatott tárgyalásokról, volt cége kormányváltást követő megbízásairól, az önkormányzatokról és a közmunkaprogram részleteiről is nyilatkozott a Magyar Nemzetnek adott interjúban Pintér Sándor belügyminiszter.
- Három, a hatáskörében működő szervezetnek, az Alkotmányvédelmi Hivatalnak (AH), a Nemzetbiztonsági Szakszolgálatnak és a Nemzeti Védelmi Szolgálatnak is feladatai voltak a kémbotrány felderítésében, az információgyűjtésben. Mikor kaphatnak nagyobb nyilvánosságot az ügy részletei?
- Mindenekelőtt leszögezném, annak ellenére, hogy az irányításom alatt lévő szervezetekhez kapcsolódnak ezek az információk, a vizsgálatot nem a tárcához tartozó szolgálatok, hanem a katonai ügyészség munkatársai végzik, tehát tőlük függ, hogy mi kerülhet nyilvánosságra. Fontos azt is tudni, hogy a gyanúsítást megalapozó cselekményeket 2004 és 2007 között követték el.
- Ki a titokgazda ebben az ügyben?
- Miután nem egy konkrét ügyről, hanem annak több lépcsőjéről van szó, több titokgazda van.
- A hatáskörébe tartozó szervezetek közül melyeket érinti ez?
- Miután nem ismerem pontosan az ügy részleteit, nem szívesen nyilatkoznék erről a kérdésről.
- Boross Péter volt miniszterelnök több alkalommal is kifogásolta, hogy az ügyészség nem tájékoztatta időben a kormányt az eljárásról. Valóban így volt ez?
- Jelenleg a Legfőbb Ügyészség felügyeli a vizsgálatot, a nyomozó hatóság pedig a büntetőeljárás szabályai szerint tevékenykedik.
A teljes interjút a Magyar Nemzet pénteki számában olvashatja.