Az Index internetes oldalon megjelent hír kapcsán Csorba Mária azt mondta: a tévéelnök nem állapodott meg a kurátorokkal abban, hogy önkéntes távozása esetén elkerülné a büntetőjogi felelősségre vonást.
Az MTV Közalapítvány kuratóriumának elnöksége eredetileg csütörtökön kívánt tárgyalni a közmédium reklámidejének értékesítésével kapcsolatos vizsgálat eredményéről, de azt keddre halasztotta, mert a testület csak az ülés napján kapta meg az MTV Rt. felügyelő bizottságának terjedelmes jelentését.
Pénteken több napilapban is olyan információ látott napvilágot, hogy Ragáts Imre egyezséget kötött a kuratóriummal - jegyezte meg a sajtóreferens.
Hozzátette: az elnök véleménye szerint az újságok hasábjain hevesebb támadások érték a 900 milliós reklámszerződések miatt, mint a kuratóriumban, ezért azt feltételezi, hogy bizonyos csoportoknak állhat érdekében a mellette kiálló kurátorok befolyásolása, elbizonytalanítása.
Ragáts Imre úgy véli, hogy lemondása után az MTV-ben kialakult zűrzavaros állapotokat sokan kihasználnák, s az eddig felépített struktúrában, a kinevezett személyi állományban további károkat okoznának - mondta Csorba Mária.
A sajtóreferens szólt arról is, hogy a tévéelnök a reklámszerződéseket az intézmény érdekeit szem előtt tartva kötötte. "Egy hosszú évek óta egyre romló hatékonysággal működő szervezet szükségszerű átalakításával párhuzamosan kívánta, nézettségtől függetlenül garantálni az MTV kereskedelmi bevételeinek egy részét" - közölte.
A három céggel létrejött megállapodást - amely gazdasági szempontból vitatható - az elnök az első adandó alkalommal korrigálta, így az MTV-t az ügylet kapcsán anyagi kár nem érte - mondta.
Csorba Mária pénteken azt közölte: nem dőlt el, lemond-e az MTV Rt. elnöki posztjáról Ragáts Imre.
"A reklámidő-értékesítés kapcsán kialakult helyzetben Ragáts Imre fejében valóban megfordult a lemondás gondolata" - mondta Csorba Mária pénteken, hozzátéve, "az elnök úr elismeri, hogy a szerződések ilyen formában történt megkötése vitatható".
Az MTV Közalapítvány kuratóriumának elnöksége október 30-án rendelt el azonnali hatállyal vizsgálatot, mivel a testület tudomására jutott, hogy áprilisban jóváhagyása nélkül kötött szerződést reklámidő-értékesítésre az MTV.
A Magyar Hírlap és a Magyar Nemzet október 31-én közzétett információi szerint Ragáts Imre az áprilisban kötött szerződésekben évekre előre értékesítette az MTV reklámidejét három, a Magyar Hírlap szerint "az RTL Klub érdekeltségébe tartozó" médiaügynökségnek. Az újságok értesülése szerint annak ellenére 900 millió forint plusz áfa volt a szerződések összege, hogy tavaly több mint egymilliárdos bevétele volt ebből a forrásból az MTV kereskedelmi osztályának.
A hír megjelenésekor az RTL Klub cáfolta érintettségét.
A vitatott szerződéseket november 3-án az MTV felbontotta, de a cégek nevét nem hozta nyilvánosságra.
MTI - fidesz.hu