FIDESZ.HU > Sajtóanyagok > Közlemények Nyomtatás
Ablak bezárása
Világszínvonalú légiforgalmi irányító képzés indul Budapesten

Völner Pál infrastruktúráért felelős államtitkár köszöntötte az első hallgatókat az Entry Point Central nemzetközi légi navigációs akadémián 2011. szeptember 27-én, Budapesten. A szakoktatási intézmény a HungaroControl és a skandináv Entry Point North együttműködésében, a szervezetek tavasszal aláírt megállapodása alapján jött létre.

Létrehozva: 2011. szeptember 27., 14:35 | Utoljára frissítve: 2011. szeptember 28., 15:39

Az ünnepélyes tanévnyitón Völner Pál kiemelte: „Magyarország az uniós elnökségi időszak kedvező tapasztalatainak birtokában változatlanul arra törekszik, hogy a közlekedés területén is megerősítse nemzetközi kapcsolatait. A HungaroControl és az Entry Point North példaértékű partnersége nagyon fontos területen, az oktatásban hoz létre az egész régió érdekeit szolgáló, a határokon átívelő szakmai együttműködést.”

A magyar légiforgalmi szolgálat és Európa egyik legnevesebb képzési központja által alapított akadémia kezdetben csak magyar diákokat oktat, de szívesen fogad más országokból érkező hallgatókat is. Az ünnepélyes megnyitón részt vett Cecilia Björner Svédország, Siri Ellen Sletner Norvégia és Mads Sandau-Jensen Dánia budapesti nagykövete is.

Az államtitkár beszédében hangsúlyozta: a magyar Kormány határozott törekvése, hogy a HungaroControlnak minél nagyobb szerep jusson a régiós légiközlekedési együttműködésekben. A magyar légiforgalmi irányítás a rendelkezésére álló tudás és műszaki adottságok birtokában magas minőségű szakemberképzést biztosíthat a térség egésze számára. Az Entry Point Central nemzetközi légi navigációs akadémia megalapítása érdemi előrelépést jelent a társaság szolgáltatási kínálatának bővítésében, a képzés színvonalának növelésében.

Az intézmény hallgatói nemzetközi tananyag és különleges módszertan alapján két év alatt, angol nyelven sajátítják el a sikeres légiforgalmi irányítói pályafutást megalapozó ismereteket. A diákok az elméleti oktatással párhuzamosan, már a kezdetektől gyakorlati feladatokat is kapnak, amelyeket modern radar- és toronyszimulátorokon végeznek el.