Több névtelen köztér elnevezéséről, és a fővárosi kórházak államnak való átadásával kapcsolatos megállapodás előkészítéséről is szavaztak a képviselők a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén.
Hosszas vita után a Fidesz-KDNP-frakció tagjainak igen, az MSZP, az LMP és a Jobbik képviselőinek nem szavazataival döntött a testület a fővárosi egészségügyi intézmények állami kézbe adásának előkészítését meghatározó megállapodásról.
A megállapodás tizenkét, fővárosi önkormányzati fenntartású és egy alapítványi működtetésű egészségügyi intézményt érint. Az átadás-átvétel zökkenőmentes lebonyolítása érdekében a főváros és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium tematikus munkacsoportokat alakít ki.
A testület egyhangúlag támogatta, hogy az átadás-átvételről szóló végleges megállapodás kerüljön majd vissza a Fővárosi Közgyűlés elé, mielőtt Tarlós István főpolgármester aláírja a minisztérium egészségügyért felelős államtitkárságával.
Döntöttek kilenc közterület el- vagy átnevezéséről, ezek többsége névtelen terület volt eddig. Tarlós István jelezte: a változásokat több fővárosi kerület kezdeményezte. A XIV. kerületi Állatkerti utat Gundel Károly világhírű vendéglősről, a magyar gasztronómia történetének feldolgozójáról nevezik el. Három III. kerületi névtelen közterület is nevet kap: ezek egyike Hamvas Béla filozófus, író, egy másik Toldalagi Pál költő, egy harmadik pedig Pércsi Lajos 56-os mártír őrnagy nevét veszi fel.
Szobrot kap Wass Albert a Margitszigeten; az író mellszobrát várhatóan egy hónapon belül állítják fel a Szent Mihály-kápolna közelében. A határozati javaslatot a Fidesz-KDNP és a Jobbik képviselői támogatták, az MSZP-frakció és két LMP-s képviselő tartózkodott, míg az LMP frakcióvezetője, Kaltenbach Jenő nemmel szavazott.
A Fidesz-KDNP-s többség Tarlós István kezdeményezésére levette a tervezett napirendről az LMP népszavazási indítványát. Az ellenzéki párt a főpolgármester és a képviselők választásának módjáról kérdezte volna a budapestieket. Kaltenbach Jenő, az LMP fővárosi frakcióvezetője a döntés előtt arra hívta fel a figyelmet, hogy az önkormányzati törvény értelmében a javaslatról a közgyűlésnek döntenie kell.
Többlettámogatásban részesül a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság a képviselők döntésének értelmében, a több mint 390 millió forint soron kívüli többlettámogatást működésre használják fel.
Elindulhat a Fűtött utca projekt is, miután a képviselők megszavazták az erről szóló előterjesztést. A nappali melegedőként is funkcionáló három éjjeli menedékhely kialakításának forrásigénye mintegy (bruttó) 490 millió forint. A beruházás forrásait részben állami, részben fővárosi keretből biztosítják.
Az I., a IV. és a VIII. kerületben lévő ingatlanokban 309 embernek éjszakai, 270 embernek pedig nappali tartózkodási lehetőséget biztosítanak.
Több, felújítással kapcsolatos kérdésben is állást foglaltak a képviselők, eszerint Tarlós István aláírhatja a Széll Kálmán tér felújításáról szóló támogatási szerződést, ezzel biztosítják az állam 3 milliárdos támogatásának felhasználását. Módosult két projekt, a Margit híd felújításának, illetve a csepeli gerincút építésének kivitelezése is, mindkét beruházás előre nem látható események miatt csúszik 2012 harmadik negyedévére.
Döntöttek a képviselők arról is, hogy külsős céget bízhat meg a BKV a járművek felületén lévő reklámhelyek értékesítésével úgy, hogy a tulajdonosi jogokat a BKV, és/vagy a Budapesti Közlekedési Központ gyakorolja.
Csökken két helyen is a városban a közterületi parkolás díja, 240 helyett 160 forintot kell majd fizetni óránként a pesti alsó rakpart XIII. kerületi szakaszán, illetve 320 forint helyett 240 forint lesz a várakozás díja a II. kerületi Szilágyi Erzsébet fasoron.
A főváros – elfogadva a II. kerületi képviselő-testület javaslatát - Bibó Istvánról nevezte el a Barsi utca végén található névtelen közterületet, a Przemy¶l-szobor melletti tér Gyóni Géza nevét viseli hamarosan.