Egyelőre egyeztetések vannak a frakcióval a pluszforrásokkal kapcsolatban, de valószínűleg 4-5 milliárd forinttal nőni fog az igazságszolgáltatás költségvetése jövőre – fogalmazott Répássy. Az igazságügyi államtitkár hozzátette: a hatáskörök csoportosítása és rugalmassá tétele gyorsíthatja az eljárások menetét, a cél pedig az, hogy 2 évnél tovább ne tartson egy eljárás sem.
A politikus szerint a bírói létszám ehhez adott, hiszen európai összehasonlításban sem alacsony a bírák száma, az asszisztencia létszámát viszont növelni kellene. Répássy Róbert kifejtette: nem feltétlenül szükséges pénz, hogy hatékonyabb legyen a munkavégzés, az új bírósági hivatal elnöke ugyanis az elképzelések szerint mozgathatja az ügyeket vagy a bírókat annak érdekében, hogy ésszerű határidőn belül végezzenek az ügyekkel.
Az igazságügyi államtitkár nem érzi úgy, hogy aggályokra adhat okot az ügyek és a bírák mozgatása, ugyanis a hivatal elnöke csak bíróból lehet, aki nem végezhet politikai tevékenységet, semlegesnek kell lennie. Azzal kapcsolatban, hogy valóban Szájer József felesége lesz majd a bírói hivatal elnöke, Répássy Róbert azt mondta: ő jelenleg is bírósági vezető, eddig senki sem kérdőjelezte meg a függetlenségét. Korábban felmerült az is, hogy Baka András a Legfelsőbb Bíróság elnöke nem maradhat a posztján, miután az LB megszűnik, és a Kúria veszi át a szerepét. Azt mondta az igazságügyi államtitkár, hogy erről nincsen szó.
Cikk: | Elkészült a korrupció elleni együttműködési megállapodás |
Cikk: | Répássy: Az önigazgatási modell a visszájára sült el + videó |
Cikk: | "Gyorsabb, hatékonyabb bíróságokra van szükség" |