Az államtitkár úgy fogalmazott: ha minden egyes fejlesztést olyan koncentráltan és átgondoltan valósítottak volna meg, mint a kaposvári kórház esetében, akkor már "az ország összes megyéjének ellátórendszere megújulhatott volna". Szócska Miklós elismeréssel szólt a kórház vezetőinek stratégiájáról, amelynek eredményeként szakmailag koncentrált, gazdaságilag hatékony, a betegek ellátását javító beruházást hajtottak végre. Az államtitkár a tervezést és a kivitelezést egyaránt mintaértékűnek, a kórház vezetése és a fenntartó közötti együttműködést pedig kiválónak nevezte.
Repa Imre, a kórház főigazgatója kiemelte: az év elején elindított komplex fejlesztési program célja a térség 400 ezer lakosának - illetve nyáron a balatoni turistákkal egy-másfél millió embernek - a lehető legmagasabb színvonalú egészségügyi ellátása a nap 24 órájában, az eddigieknél még gyorsabb diagnosztikai lehetőséggel. Ehhez járul hozzá az ugyancsak csütörtökön átadott, a Pólus program keretében megvalósuló beruházások sorában az országban elsőként a mintegy 4,5 milliárd forintból megépült, csaknem 4900 négyzetméter területű diagnosztikai központ, a kórházban ez év elején elindult 12 milliárd forint értékű, uniós támogatású komplex fejlesztés első ütemeként készült el. Itt kapott helyet az intézeti gyógyszertár, a vérellátó, a központi laboratórium, az izotóplaboratórium, valamint a 20 ágyas nephrológiai fekvőbeteg-egység. A projekt lezárultával a jelenleg különböző telephelyeken működő betegellátó-helyek egy helyre, a kórház "tömbösített" szerkezetben kiépülő területére kerülnek.
Gelencsér Attila (Fidesz-KDNP), a Somogy megyei közgyűlés elnöke szerint "a somogyiak végre felemelhetik a fejüket (...) ez most az, amire büszkék lehetünk". Ennek megerősítésére visszaidézte Szócska Miklós szavait, miszerint az államtitkár mintaként állította mások elé a kaposvári kórházat, ahol elsőként adták át a Pólus program keretében megépült diagnosztikai központot. "Azt mondják, hogy az építkezés üzenet (...) a helyben maradás üzenete" - fogalmazott Gelencsér Attila, hozzátéve: ha Somogyországban fölépül egy kórház, akkor a kormány, az ország azt üzeni az itt élőknek, hogy érdemes itt lakni, érdemes itt maradni.
Palicz Tamás, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség főigazgatója köszöntőjében kiemelte: egy ilyen esemény mindig örömteli, mert a magyar egészségügynek szüksége van az infrastrukturális és a szervezeti megújulásra. Hozzátette: a projekt és az infrastrukturális fejlesztés egyik fő pénzügyi támogatójaként úgy látják, hogy az európai uniós források megfelelő helyre kerülnek. Az uniós források mellett jelentős részt vállal a projektből a költségvetés és a megyei közgyűlés.