FIDESZ.HU > Hírek Nyomtatás
Ablak bezárása
"Célunk az ország jobb irányba mozdítása" + képgaléria
Az a cél, hogy ezt az országot más, jobb irányba mozdítsuk, de ehhez az kell, hogy minden helyi közösségben komolyan vegyék ezt a munkát - jelentette ki Láng Zsolt egyéni országgyűlési képviselő-jelölt, egy Lázár Jánossal, a Fidesz frakcióvezetőjével közösen, a második kerületi Klebelsberg Kultúrkúriában tartott lakossági fórumon, amelyen az időközi országgyűlési képviselőválasztásról és a kerület ügyeiről esett szó. Lázár János ugyanitt arról beszélt: a Fidesz azért kapott kétharmadot, mert az ország változást akart. Képgalériánk megtekinthető itt.
Létrehozva: 2011. október 25., 18:46 | Utoljára frissítve: 2011. október 25., 23:20

Öt éve vagyok polgármester, 17 éve dolgozom az önkormányzatban, a munkámat nyomon lehet követni – jelentette ki Láng Zsolt, a II. kerület polgármestere. A politikus úgy folytatta, bízik abban, hogy az eddigi eredmények, valamint az a gondosság, amivel a kerület problémáit kezeli, ahhoz vezetnek, hogy ismét elnyeri a választók bizalmát a novemberi időközi országgyűlési képviselő-választáson.
 
Emlékeztetett arra, hogy egy évvel ezelőtt Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettessel, valamint Schmittné Makray Katalinnal együtt eldöntötték, hogy mindent elkövetnek  Klebelsberg Kunó egykori nyári rezidenciájának megmentéséért. Örömmel jelentem be Önöknek, hogy a kormány úgy döntött, bekerül az épület a Magyarság Háza-koncepcióba, és ennek keretében sikerül majd felújítani a kastélyt – emelte ki Láng Zsolt.

Az a cél, hogy ezt az országot más, jobb irányba mozdítsuk, de ehhez az kell, hogy minden helyi közösségben komolyan vegyék ezt a munkát – hangsúlyozta a polgármester a kétharmados többséggel összefüggésben.
 
„Nemcsak tégla és habarcs”
 
Lázár János kijelentette, Budapest óriási lehetőséget kapott azáltal, hogy húsz évvel a rendszerváltás után polgári vezetése van. A cél az, hogy szülessen egy új Budapest – fűzte hozzá a Fidesz frakcióvezetője. Mint mondta, a várospolitikai viták is azt jelzik, hogy a képviselők, a városvezetés tudja, milyen nagy a felelősségük. A politikus emlékeztetett arra, hogy Láng Zsolt 2006 óta polgármester, és képviselőként is rengeteget foglalkozik a kerület problémáival, valamint alakítója a Budapest-politikának is.
 

Lázár János hangsúlyozta, hogy a kerület szempontjából is jelentős tétje van az országgyűlési választásnak. Felhívta a figyelmet arra, hogy a II. kerületben hagyományosan erős a polgárság, a kisközösségek hálója, „akik tudják, hogy egy épület nemcsak tégla és habarcs”. Úgy fogalmazott, elengedhetetlen az ebben rejlő erő hasznosítása.
 
Mint mondta, sajnálatos módon sokak számára a politika nem cél, hanem eszköz. A Fidesz frakcióvezetője leszögezte: Láng Zsolt azonban azért dolgozik, hogy az itt élők környezetét jobbá, élhetőbbé tegye.
 
A 2010-es országgyűlési választásokról szólva kijelentette: a Fidesz azért kapott kétharmadot, mert az ország változást akart. Nekünk komolyan kell vennünk ezt a választói akaratot – húzta alá a politikus.

Meg kell erősíteni a bizalmat
 
Ha be tudjuk bizonyítani, hogy jó irányba haladnak a dolgok, akkor reális esélye van annak, hogy a bizalmat 2014-ben is meg tudjuk tartani – jelentette ki Lázár János, hozzátéve, az időközi országgyűlési választás azért is fontos, mert üzen az országnak.
 
Úgy folytatta, fontos dolog, hogy Balsai István időközben alkotmánybíró lett, a megválasztása előtti napokban minden vele kapcsolatos kritika elcsendesült, ez köszönhető annak, hogy olyan parlamenti képviselői, korábban igazságügyi miniszteri munkát végzett, amelyet maguk között még a politikai ellenzék pártjai is elismertek.

Balsai István jó választás volt, bírja az emberek bizalmát, kiváló alkotmánybíró lesz – mondta az előző gondolat kapcsán a Fidesz frakcióvezetője. Elmondása szerint a második kerületben találni kellett egy olyan embert, aki méltó folytatója lehet Balsai István tevékenységének, közéleti szolgálatának. Ezzel kapcsolatban kifejtette, azért gondoltak Láng Zsoltra, mert szerették volna polgármesterségében is megerősíteni, szerették volna, ha egy budapesti polgármester hangsúlyos szerephez jut. Mérlegelték fölkészültségét, elmúlt másfél éves parlamenti munkáját, és úgy találták, jó munkát végzett, és nem olyan ember, aki megkerüli a feladatokat – húzta alá Lázár János.
 
Kiemelte, egyéni képviselőnek lenni óriási felelősség, mert jelen esetben Láng Zsolton múlik, 2014-ig megtartják-e az emberek azt a bizalmat, amit korábban a Fidesznek adtak. Munka közben vagyunk, de időt és figyelmet kell arra fordítanunk, hogy döntéseink okait és következményeit megértessük szimpatizánsainkkal, és megerősítsük a korábban megszerzett bizalmat.

Hozzátette: nagyon mélyről kell visszahozni a magyar gazdaságot, az oktatást, kultúrát. Az elmúlt húsz év zsákutca volt a magyar társadalom számára, napjainkban világgazdasági válság tombol, Európa tanácstalan a saját jövőjét illetően, ami a mi életünket is nagymértékben befolyásolja – szögezte le.

„Értékalapú politikát csinálunk”
 
Lázár János úgy fogalmazott, pontosan látja azt, a társadalmat változásra bírni, változást elérni a 20-30-40 éve kialakult beidegződésekben nagyon nehéz. Elmondta, érzi azt is, hogy a magyar társadalom nagyon nehezen motiválható a változás irányába, ugyanis az említett időszakban olyan struktúrák, érdekcsoportok alakultak ki, amelyeknek most hátrébb kellene lépniük, és a leszakadó felzárkózás érdekében kellene valamit tenni. Végig kell gondolni, megtartjuk-e azt a társadalmi rendszert, ami az elmúlt húsz évben volt, s ami voltaképpen a Kádár-rendszer szisztematikus folytatása, vagy megpróbáljuk a társadalom alapvető kereteit megváltoztatni – tette fel a kérdést Lázár János.
 
1989-ben nem egy munkára építő fordulat történt, a szociális segélyt betonozták be az alkotmányba. Ezt nem kis dolog megváltoztatni – folytatta Lázár. Az új Alaptörvényben, a munkát nevezni a legfőbb társadalmi értéknek, valódi szakítást jelent a Kádár-rendszerrel. Azzal a gondolattal változtatható meg a társadalom, hogy mindenkinek dolgoznia kell, és gondoskodnia kell a szüleiről – hangsúlyozta a Fidesz frakcióvezetője, hozzátéve, a kormány értékalapú politikát folytat, amin nincs mit szégyellni.
 
Arról is beszélt, egy kétharmados többséggel rendelkező vezetésnek beszélnie kell arról, mi az, ami jó és mi az, ami rossz. Mint mondta, olyan aprónak tűnő dolgokban is állást kell foglalni, ami tanulsággal szolgálhat a jövőben. Nem lehet megváltoztatni az országot, ha látszólag nem túl jelentős kérdésekben nem foglalunk állást. Amíg a bűnösöket és a hősöket nem választjuk külön egymástól, és nem tesszük világossá: a bűnösök nem kaphatnak többet ettől a rendszertől, mint amit az áldozatok kapnak, addig nagy baj van. Ilyen kérdésekkel foglalkozni kell – húzta alá Lázár János.

Hinni kell a változásban
 
Lázár János a kormány adópolitikájával kapcsolatos felvetésre úgy válaszolt, a kormánynak az a meggyőződése, hogy alacsony, 16 százalékos adókulcsa legyen a munkából szerzett jövedelemnek, hogy mindenki azt érezze, megéri dolgozni. Felhívta a figyelmet arra, hogy az egykulcsos adórendszernek köszönhetően 2011-ban 507 milliárd forint maradt az embereknél. Mi úgy gondoljuk, hogy a fogyasztást lehet adóztatni, mert az már egy személyes döntés – tette hozzá a frakcióvezető.

Láng Zsolt a második Orbán-kormány döntéseivel kapcsolatban Bibó István egyik mondását idézte, miszerint demokratának lenni azt jelenti, hogy nem félni senkitől. 2010 tavasza óta ebben az országban nem kell félni semmitől – emelte ki a politikus. Ezzel kapcsolatban megjegyezte: Bibó Istvánról teret neveznek el a II. kerületben.
 
 Lázár János az oktatási és az egészségügyi rendszer átalakításával kapcsolatos lakossági kérdésre úgy válaszolt: ezek a változások akkor lehetnek sikeresek, ha mindnyájan elfogadjuk, hogy az átalakítás oka az, hogy ezek a rendszerek elvesztették versenyképességüket. Mint mondta, el kell fogadni, hogy a dolgok már nem működnek, és hinni kell abban, hogy meg tudjuk változtatni azokat. A frakcióvezető példaképpen a jelenlegi oktatási rendszert említette, ami nem képes arra, hogy kiegyenlítse, leküzdje az otthonról hozott hátrányokat. A Klebelsberg-modell a maga korában versenyképes volt – emlékeztetett Lázár János, hozzátéve: véleménye szerint ezt a példát érdemes követni, és a nemzeti értékek megőrzése mellett törekedni kell arra is, hogy az új oktatási rendszer megfeleljen a versenytársak és modern kor kihívásaival is.