A csütörtöki képviselőtestületi ülésen több mint 40 napirendi pontot tárgyaltak meg a városrész irányítói és az ellenzék képviselői. A döntések túlnyomó többségét széles konszenzus övezte.
A kerület tulajdonában lévő Mókus utca 20. szám alatti-, korábban igen csak romos ingatlant az Országos Műemléki Felügyelőség (OMF) felújította, 1987 óta használóként a Magyar Építészeti Múzeum működik benne. A Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (az OMF jogutóda) és a kerületi önkormányzat között megkötött megállapodás értelmében 2013. december 31. napjáig tartó kizárólagos használati jogot alapítanak. Ezt követően az önkormányzat szabadon rendelkezhet az ingatlan hasznosításáról.
A csillaghegyi strand téli üzemeltetésére még 2001 októberében kötött 10 évre szóló együttműködési megállapodást a kerület a Fővárosi Önkormányzat fürdőket üzemeltető társaságával. A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezetője most ennek a megállapodásnak a meghosszabbítását kezdeményezte. A strand téli üzemeltetése fokozott forrásigényt jelent. Ennek ismeretében a testület felhatalmazta a polgármestert, hogy 5 évre szóló megállapodást kössön a csillaghegyi strand északi medencéjének téli üzemeltetésére. A képviselőtestület az idei költségvetésében már el is különített 1,2 millió forintot a téli működés fedezetére.
A Textil és Textilruházati Ipartörténeti Múzeum a Lajos utca 136-138. számú épületben, a legpatinásabb múltú családi vállalkozásának helyén, az egykori Goldberger cég törzsházában található. A múzeum saját alapítványa tartja fenn, ám most felmerült, hogy a kerületnek ajándékoznák a Múzeumot azon kikötéssel, hogy az átadandó épület továbbra is csak Textilmúzeumként használható. A képviselők elfogadták az ajánlatot, így a Textil Múzeum a jövőben az Óbudai Múzeum filiájaként működik tovább. Az intézmény megmentése révén a városrész ingatlanvagyona is gyarapodik. Részben ehhez kapcsolódik a 2008. április 1-je óta összekapcsoltan működő Óbudai Múzeum és a Platán Könyvtár szétválasztása. A döntést az indokolja, hogy a közgyűjtemények további szakmai fejlődését így jobban lehet biztosítani. Az önkormányzat legtöbb költségvetési szerve a közelmúltban részben önállóan gazdálkodó intézménnyé alakult, ebbe a sorba illeszkedik a mostani változás is.
A 2011. évi Fischer Ágoston Óbudai Szociális Díjra ebben az évben két indítvány érkezett. Az oklevelet és az 500.000,- Ft összegű pénzjutalmat a Magyar Hospice Alapítvány nyerte el. A díjról szóló önkormányzati rendelet szerint, a díj azoknak a kiemelkedő tevékenységet kifejtő természetes személyeknek, csoportoknak adományozható, akik Óbuda-Békásmegyer szociális ellátásainak, szolgáltatásainak fejlődéséhez, valamint a hátrányos helyzetűek életminőségének javításához kimagasló teljesítménnyel vagy életművükkel hozzájárultak.
A 2011.év II. félévében összesen 97 szervezet nyújtott be érvényes pályaművet a civil működési pályázatra. Az évi költségvetésében elkülönített 20 millió Ft-os civil alapból az Önkormányzat mindkét félévben 10-10 millió forintos keretösszeg erejéig járul hozzá a civilszervezetek működéséhez, mind eszköz és infrastruktúra, mind pedig humánerőforrás tekintetében, melyből az egyes pályázóknak 500.000 Ft támogatás nyújtható. Ebben a félévben 391.000 Ft maradt a keretösszegből, ezért ennek az összegnek a szétosztásáról is döntöttek a képviselők a Kulturális, Civil és Kisebbségi Bizottság javaslata alapján.
Ebben az évben 23 millió Ft jut a kerületi költségvetésből a karácsonyi rendezvényekre és egyéni támogatásokra, segélyekre. A karácsonyi segélyben részesülők száma a 2010. év szintjén maradt -1970 fő -ezért, a rászorulók ebben az évben is 5.500,- Ft támogatásban részesülhetnek. Az elkülönített pénz másik részéből, ami 12 millió Ft az önkormányzat a fenntartásában működő kerületi oktatási, szociális és gyermekvédelmi intézményeket kívánja, az elmúlt évekhez hasonlóan támogatni a karácsonyi ünnepek alkalmából.
Óbuda-Békásmegyer képviselőtestülete úgy döntött, hogy a kerületi óvodások és általános iskolák alsó tagozatos tanulóit, illetve az intézményeket, a gyermekek védelme érdekében láthatósági mellényekkel látja el. Viselése az intézményen kívül, csoportos közlekedés (pl. óvodai kirándulás) során kötelező lesz, a pedagógus munkáját is segíti, mert könnyebben figyelemmel kísérhető a gyermek, elkerülhetők az esetleges balesetek. A mellény hátoldalán az ÓBUDA logó, az óvoda, iskola neve, valamint mellrészén Óbuda-Békásmegyer címere lesz feltüntetve. Az intézkedés összesen 8146 mkerületi gyermeket érint.
Idén 2011. június 27.-től 2011. augusztus 19-ig, nyolc héten át (hétköznapokon) kínált színes kalandokat a Laborc utcai tábor. A szervezési feladatok közül különös hangsúlyt kapott az étkeztetés és a sport foglakozások megszervezése, bonyolítása. Az étkeztetésnél fontos szempont volt az egészséges menükínálat. A turnusok gazdag programkínálatához a helyi sportegyesületek nagyban hozzájárultak, szakedzők segítségével az ifjak megismerkedhettek a különböző sportágak izgalmaival. Fakultatív foglakozás keretében a táborozók részt vehettek interaktív egészségmegőrző programokon, megismerkedhettek az energiatakarékosság lényegével is.
2011. június. 20. - 2011. augusztus 14. között nyolc turnusban nyaralhattak a gyerekek a Balaton partján, a Sóstói Ifjúsági gyermektáborban. Idén sportegyesületek segítettek abban, hogy az itt nyaraló 984 gyermek fizikai és szellemi igényét maximálisan lekössék, színes és aktív tevékenységeket kínálva nekik. A szervező reményei szerint így amellett, hogy a gyermekeket mozgásra ösztönzik, felkelthetik érdeklődésüket és segítséget nyújthatnak abban, hogy mely sportág rendszeres gyakorlását kezdjék el. Emellett újdonság volt még a kertmozi kialakítása, egészséges termékek kínálata a büfében és a vetélkedők díjazása is. Óbudai nyugdíjasaink pihenését augusztusban szervezték meg, amelyen 100 nyugdíjas vett részt.
A közterületek elnevezése során korábban Bibó István nevét javasolta a kerület a Fővárosi Önkormányzat számára az eddig még nevet nem viselő III. kerületi park névadójaként. Ezzel egy időben azonban a II. kerület is az ismert politikusról kívánt közterületet elnevezni, s a főváros azt támogatta, míg a III. kerületi kérelemről nem döntött. Mivel a kerület szomszédságában már van egy Bibó István utca, Óbuda-Békásmegyer képviselői ezúttal Kerényi Gráciát ajánlották a park névadójának. A költő, műfordító, ismert ellenzéki személyiség hosszú időt töltött Varsóban, magyarországi tartózkodása idején azonban Óbudán lakott.
A Szent Margit Rendelőintézet Nonprofit Kft. vezetőjének eddigi munkáját megköszönve új ügyvezető igazgatót nevezett ki a képviselőtestület, az intézmény korábbi orvos-igazgatójának, dr. Thomka Györgynek személyében.