A mai sajtótájékoztatón sem a valóság hangzott el, hiszen az AVM és az LMP úgy alakította mondandóját, hogy azzal lejárassa Józsefvárost. Mata Józsefné ugyanis elismerte, hogy nem tartotta be a bérleti szerződésben foglaltakat és a hatályos jogszabályokat megkerülte. Kiderült az is, hogy többször félrevezetve az önkormányzatot, így akart szociális lakásbérlethez jutni, annak ellenére, hogy vidéken ingatlantulajdonnal rendelkezik.
Az Önkormányzat illetékes bizottsága a hatályos rendeletek szerint járt el, amikor kötelezte a nem lakás céljára szolgáló helyiség rendeltetésszerű használatára, ennek elmulasztása esetén az ingatlan kiürítésére. Az asszony a mai tüntetés után közölte, hajlandó együttműködni az önkormányzattal annak érdekében, hogy a jogszerű állapot helyreálljon és a szociális helyzetének is megfelelő megoldás szülessen.
Jelenleg a gyermekvédelmi iroda vizsgálja, hogy a kiskorú gyermekek számára a megfelelő lakhatási körülmények biztosítottak-e. A Város Mindenkié Csoport performanszával azt akarta elérni, hogy az önkormányzat szociális helyzetre hivatkozva, jogtalanul biztosítson előnyt más, józsefvárosi hátrányos helyzetben lévő családokkal szemben.
Az elmúlt hetekben Józsefváros azon dolgozott, hogy segítsen az elesetteknek. Kocsis Máté javaslatára az önkormányzat a VIII. kerületben hajléktalanná vált emberek számára egy programot dolgozott ki. A LÉLEK program keretében mentorálást, egészségügyi ellátást, munkát és szállást biztosít azoknak akik készek együttműködni az önkormányzattal. Az első ütemben 61 millió forintot fordítanak a legnehezebb helyzetben lévő emberek megsegítésére, amely tartalmazza emberi élethez méltó szálláshelyek kialakítását 34 fő részére, a szociális munkások bérét, a szükséges eszközök beszerzését, a lakhatási és rezsi kiadásokat, a programban részt vevő hajléktalanok munkabérét és járulékait, valamint a program koordinációs irodájának (LÉLEK-Pont) kialakítási költségeit.