FIDESZ.HU > Hírek > Önkormányzat Nyomtatás
Ablak bezárása
Jövőre megkezdődhetnek a Klebelsberg-kastély újjáépítési munkálatai
Jövőre megkezdődhetnek a pesthidegkúti Klebelsberg-kastély újjáépítési munkálatai; az épületben kap helyet a Magyarság Háza - jelentette be a főváros II. kerületének fideszes polgármestere pénteken Budapesten, a Klebelsberg-díj átadásán, a Klebelsberrg Kuno-emléknapok megnyitóján.
Létrehozva: 2011. november 11., 20:56 | Utoljára frissítve: 2011. november 12., 17:41

Utalt arra, hogy ez az intézmény a tavaly meghozott, a nemzeti összetartozás melletti tanúságtételről szóló törvény alapján jött létre. A jogszabály arról is rendelkezik, hogy létre kell hozni a Magyarság Háza intézményét, a Kárpát-medencei magyarság kulturális és oktatási központját - mutatott rá.
   
Mint mondta, a pesthidegkúti városrészi önkormányzat 1992-ben alapította a díjat "a városrész közösségi életének szervezésében múlhatatlan érdemeket szerzők" számára; eddig 22 helyi polgár és 3 szervezet kapta meg a Horthy-korszak vallási és közoktatási miniszteréről elnevezett elismerést.
   
Pesthidegkút híres civil szervezeteinek munkájának, összefogásuk ékes példája a Klebelsberg Kunoról elnevezett, sikerrel működő művelődési intézmény is - jegyezte meg. Emlékeztetett arra, hogy alig egy éve halt meg Bánffy György Kossuth-díjas színművész, a II. kerület díszpolgára, akiről szombaton emlékparkot neveznek el a városrészben. A magyar nyelv napján - ami véletlenül egybeesik Klebelsberg Kuno születésnapjával - rendeznek Pesthidegkúton Tormay Cécile színházi ősbemutatót, Liszt Ferenc és Hubay Jenő műveiből koncertet, Latinovits-emlékműsort, valamint fellépnek magyar dalokkal Ferencz Éva és barátai - sorolta.
   
Csabai Péter, a városrészi önkormányzat elöljárója elmondta, az emlékplakettel a pesthidegkúti közélet kiemelkedő alakjainak munkáját ismerik el, ezt idén a városrészi önkormányzat döntése értelmében Fülöp Tibornak ítéltek oda. Laudációjában kitért arra, hogy Fülöp Tibor közgazdászt 1956-ban munkástanács-tagnak választották, amiért a forradalom leverése után Kistarcsára internálták, majd a Markó utcai börtönbe került. Szabadulása után rendőri felügyelet alatt tartották, segédmunkásként dolgozott. 1980 óta él Pesthidegkúton, 8 évig tagja volt a máriaremetei bazilika képviselőtestületének.
   
Közölte, a kitüntetett megszervezte a helyi asztalitenisz-szakosztályt, amelynek keretei között jelenleg ötvenen sportolnak, létrehozta a pesthidegkúti helytörténeti gyűjteményt, és alapítója volt a Budaligeti Polgári Körnek, amelynek vezetője lett. Az egyre népesebb tagság havonta a pesthidegkúti cserkészházban tartja gyűléseit - tette hozzá.