A polgármesteri kabinetiroda a kommünikében azt írta, hogy az új városvezetés szembe mer nézni, és a jövőben is szembenéz a problémákkal, mert az a célja, hogy a város és az itt élők érdekében helyrehozza mindazt, amit a szocialisták másfél évtized alatt tönkretettek.
Úgy fogalmaztak: "Ebben az igen embert próbáló munkában, ahogy eddig, úgy ezután is számítunk a civil szakemberek és a pécsiek segítségére és tanácsaira is, de az MSZP politikusaiból nem kérünk, éppen elég kárt okoztak már mindenkinek!"
Közleményük szerint "álságos az MSZP politikusainak viselkedése", akik úgy aggódnak Pécs és a pécsiek sorsáért, hogy ők maguk okozták mindazokat a nehézségeket, amelyekkel az új városvezetésnek és minden itt élő polgárnak szembe kell néznie.
"Az új városvezetés minden egyes közforinttal tételesen el tud számolni, egyetlen forintot sem költünk el alapos ok, ellenőrizhető munka és teljesítmény nélkül. Ellentétben az MSZP politikusaival, akik tízmillió forintos nagyságrendben vettek fel jutalmakat a fizetésükön felül, összesen 3,2 milliárd forintot osztogattak szét, miközben csődbe vittek egy egész várost, minden pécsi polgárt fejenként 238 ezer forintos adósságba vertek, Pécsnek pedig 38 milliárdos mínuszt hoztak össze" - írták.
A pécsi közgyűlés október 13-án döntött arról, hogy több helyi adó emelésével és a mentességek megszüntetésével növeli a város bevételeit jövőre. Az önkormányzat az új rendeleteknek és módosításoknak köszönhetően az idei 8,74 milliárd forinttal szemben jövőre 11 milliárd forintot remélhet a helyi adóbefizetésekből.
Trombitás Károly, az önkormányzat pénzügyi és gazdasági bizottságának fideszes elnöke az adóemeléseket, illetve a mentességek megszüntetését akkor azzal indokolta, hogy a lakosságot érintő helyi adók a közszolgáltatások alig harmadára nyújtanak fedezetet, és ez az állapot hosszú távon nem tartható fenn.
Rámutatott, hogy a városüzemeltetés éves költsége 4-6 milliárd forinttal több, mint amennyi az állami támogatásokból és helyi adókból befolyik a város kasszájába. Hangsúlyozta: az új adópolitika célja, hogy a kevésbé tehetősek alacsony, a módosabbak nagyobb összeggel, de mindenki járuljon hozzá a közszolgáltatások költségeihez, mert ezzel a város pénzügyi helyzete jelentősen javulhat.
Megjegyezte, hogy a pécsi helyi adók jövő évi mértéke alacsonyabb, mint több megyeszékhelyen.