Mint azt Lázár kifejtette: 2008-ban egy előnytelen megállapodás született Magyarország szempontjából az IMF-fel; a nyugdíjasok és a gyereket vállalók fizették a megállapodás árát, és 2010-ben is ez volt a valutaalap ajánlata. Ezzel szemben 2012-ben szükség lesz a „biztonsági övek bekapcsolására és egy baleseti biztosítás megkötésére” – utalt a frakcióvezető az Európai Unióban kialakuló gazdasági turbulenciákra.
Ezzel összefüggésben rámutatott: egy felelősségteljes kormánynak kötelessége meghallgatni, hogy mit mond az a szervezet, amelynek hazánk harminc éve tagja.
Az IMF-megállapodás meg nem kötésével 2010-ben lehetőség nyílt arra, hogy a bank-, a kereskedelmi és az energiaszektor – amely ágazatok az elmúlt húsz év legnagyobb nyertesei voltak -, beszálljanak a közteherviselésbe – fogalmazott Lázár János. „Én ezt egy nagyon nagy sikernek tekintem” – vélekedett a politikus.
Az elmúlt hetekben kormányok buktak meg Európában; az euróval fizető országok Brüsszelhez fordulnak; azok, akik pedig megtartották nemzeti fizetőeszközüket az IMF-fel tárgyalnak a biztonsági háló kialakításáról – emelte ki kérdésre válaszolva.
Arra a felvetésre, hogy a megállapodásért cserébe a valutaalap a különadók csökkentését és a végtörlesztés terheinek szélesebb körben való megosztását kérheti a frakció úgy reagált: olyan megállapodásra fog törekedni a kormány, ami az ország előnyére válik.
Cikk: | Magyarország a piacról kívánja finanszírozni kiadásait |
Cikk: | "A kormány gyors döntést hozott és időben tájékoztatott" + videó |
Cikk: | A gazdaságpolitika visszaszerezte függetlenséget |